Domů Aktuálně V Bohumíně uš...

V Bohumíně ušetří za elektřinu statisíce

Za dodávku elektřiny ušetří v Bohumíně statisíce. Městu se podařilo vyjednat se společností ČEZ, která pro město dodává elektřinu, o deset procent nižší cenu. Výhodnější tarif platí už od začátku srpna a smlouva vyprší na konci příštího roku.

„Původně jsme za elektřinu chtěli uspořit prostřednictvím elektronické aukce. Jeli jsme se inspirovat do Frýdku-Místku, abychom zjistili podrobnosti. Nakonec jsme zjistili, že naše město není tak velkým odběratelem, aby pro něj byla aukce tím nejideálnějším řešením. Zkusili jsme proto ještě oslovit našeho stávajícího dodavatele elektřiny a vyjednávat o slevě a povedlo se. Dostali jsme se na podobnou výši slevy, jaké dosáhli ve Frýdku-Místku díky elektronické aukci, kde uspořili 13,5 procent, ale za vyšší odběr elektřiny,“ uvedl místostarosta Igor Bruzl.

Úspora se projeví v radničních budovách, ve školách i školkách, v kině, domech s pečovatelskou službou i ve společných prostorách a výtazích bytových domů. Město uspoří samozřejmě i za veřejné osvětlení. „Do budoucna elektronické aukce nezavrhujeme, je to určitě jedna z možných cest vedoucích k šetření městskými prostředky. Na konci příštího roku situaci opět prověříme a zvolíme takový způsob, jaký pro město bude finančně nejvýhodnější,“ dodal Igor Bruzl.

Ročně spotřebují bohumínské městské subjekty 4 200 megawathodin elektřiny, za které město zaplatí 13,5 milionu korun. Polovinu z tohoto objemu dělá silová elektřina, které se týká právě vyjednaná sleva. Ročně za ni město zaplatí 6,3 milionu korun. Díky slevě klesne cena za opravdu spotřebovanou elektrickou energii v Bohumíně o 600 tisíc korun.

Žádné komentáře

Napište komentář