Domů Dění v regionech V Jarošově ot...

V Jarošově otevřel Zlínský kraj nové chráněné bydlení

Nová sociální služba typu chráněné bydlení pro 11 uživatelů byla otevřena nedaleko příměstské části Uherského Hradiště – v Jarošově.

„Jsem ráda, že jsme mohli v rámci projektu ´Transformace pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením ve Zlínském kraji´ otevřít další z chráněných bydlení provozovaných krajskou příspěvkovou organizací – Sociálními službami Uherské Hradiště. Toto nové zařízení vzniklo pro 11 uživatelů s nízkou a střední mírou potřebné péče, přičemž 8 uživatelů do chráněného bydlení přešlo z Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad Buchlovská a 3 uživatelé z Domova pro osoby se zdravotním postižením Kunovice Cihlářská. Věřím, že všichni najdou na nové adrese příjemné zázemí,“ sdělila radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Chráněné bydlení je rozděleno na tři bytové jednotky. V suterénu se nachází zázemí pro personál. Přízemí objektu je bezbariérové, takže jej mohou využívat i imobilní uživatelé. Na pozemku se nachází také zastřešená pergola s bezbariérovým vchodem.

Klienti se mohou 24 hodin denně obrátit na sociální pracovníky, kteří obyvatelům  pomáhají zvládat nároky samostatného bydlení s potřebnou podporou a využívat všech příležitostí, které nabízí místní komunita.