Domů Dění v regionech Ve čtvrtek za...

Ve čtvrtek začínají v Brně veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Účast firem bude rekordní

0
GO a REGIONTOUR

Od čtvrtka do neděle můžou Brňané a návštěvníci jihomoravské metropole zavítat na tamní výstaviště, které ovládnou veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR.

Vystavovatelé je seznámí s horkými novinkami pro letošní turistickou sezonu, a to nejen v tuzemských regionech, ale i přibližně stovce dalších destinací. Předběžná čísla naznačují, že nabídka bude opravdu široká. Jen prezentujících firem dorazí rekordní počet, bezmála tisíc z dvaadvaceti zemí.

„Tyto veletrhy nejsou jen prezentací českých krajů, ale mimo jiné i zemí Visegrádské čtyřky,“ upozornil ředitel projektů GO a REGIONTOUR Miloň Mlčák. Právě na zdůraznění spolupráce a nabídky států Visegrádské čtyřky v oblasti cestovního ruchu a turistiky v příhraničních oblastech se letos pořadatelé zaměřili.

„Tradičně silnou prezentaci devíti českých krajů doplní rozsáhlá expozice ze Slovenska. Partnerskou zemí tohoto ročníku se stalo Maďarsko,“ přiblížil Mlčák.

Téměř tisíc firem

Letos přilákaly turistické a cestovatelské veletrhy rekordní počet firem. „Bude se jich zde prezentovat téměř tisíc,“ doplnil Mlčák s tím, že organizátoři předpokládají, že branou brněnského výstaviště projde za čtyři dny trvání veletrhů na třicet tisíc návštěvníků.

Vystavovatelé je seznámí s možnostmi, jak trávit volný čas a čeká na ně i mnoho dalších akcí, například gastronomický festival, řemeslný jarmark nebo cyklistická vesnička.

V pavilonu F se návštěvníci podívají i daleko za hranice Česka a okolních zemí. Nováčkem zde bude například Ghanská národní turistická centrála, která představí přírodní, kulturní i historické krásy této západoafrické země.

Cestovní kanceláře se předvedou nabídkou zájezdů do řady destinací, přes Čechům dobře známé Chorvatsko a Řecko až po Island, Dominikánskou Republiku nebo Mexiko. Do země slonů a čaje zavede návštěvníky festival Go Kamera, do jehož hledáčku se tentokrát dostala exotická Srí Lanka.