Domů Dění v regionech Vedení polici...

Vedení policie čekají změny. Na prezidiu i v krajích

0

Na začátku dubna se na nejvyšších pozicích české policie odehraje velká rošáda. Po výběrových řízeních o tom včera rozhodl policejní prezident Martin Červíček. Změny se ale nedotknou jen vrcholového managementu policejního prezidia, lidé se prostřídají i na křeslech vedoucích Jihomoravské a Moravskoslezské policie.

Na významné pozici náměstka pro kriminálku, se rozhodl Červíček potvrdit svého dosavadního zástupce Václava Kučeru, který byl doposud zastupováním daného úseku pouze oficiálně pověřen. Kučera sbíral zkušenosti například jako ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Za své působení na kraji a zejména za kontakty s Davidem Rathem byl však již dříve kritizován.

Složitější střídání stráží čeká na pozici náměstka pro uniformovanou policii. Na tomto místě by Červíček od prvního dubna rád viděl současného šéfa moravskoslezského policejního ředitelství Tomáše Tuhého. Ve vedení moravskoslezské police v Ostravě vystřídá Tuhého dosavadní Červíčkův náměstek Tomáš Kužel.

Změny ale nastanou i ve vedení policie jihomoravské. Tu totiž zatím oficiálně vede právě zmíněný Tomáš Kužel, který byl Červíčkovým náměstkem podobně jako Kučera zatím jen z pověření. Kužel by tak s nástupem do Ostravy seděl zaráz na dvou židlích. Pozici šéfa jihomoravské policie tak po něm zdědí Leoš Tržil, který dnes vede celorepublikovou dopravku.

Tržilovým odchodem z vedení dopravní policie se tak vyřeší i dvojvládí, které na útvaru doposud panovalo. Spolu s Tržilem se o vedení dopravky totiž dělil i Zděněk Bambas, který se do funkce vrátil poté, co současný ministr vnitra Jan Kubice zrušil jeho odvolání z roku 2007 a vrátil mu funkci.