Domů Dění v regionech Veletrh Věda ...

Veletrh Věda Výzkum Inovace zahájí místopředseda vlády Bělobrádek

0

V úterý 28. února 2017 začíná na brněnském výstavišti Veletrh Věda Výzkum Inovace. Veletrh slavnostně zahájí místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Od úterý 28. února do čtvrtka 2. března bude brněnské výstaviště ve znamení technických inovací, zajímavých osobností a novinek ze světa vědy a výzkumu.

Veletrh Věda Výzkum Inovace nabídne návštěvníkům zajímavé vystavovatele z řad technologických inovativních firem, prestižních českých univerzit, špičkových výzkumných organizací či mladých nadějných vědců.  Na veletrhu budou k vidění například elektromobily značek Tesla, Hyundai a Opel, interaktivní expozice Merkur či hybridní bateriový systém pro výrobu a akumulaci elektrické energie a další zajímavé exponáty. V rámci veletrhu se uskuteční řada poutavých konferencí na aktuální témata.

Slavnostní zahájení veletrhu se uskuteční v úterý 28. února 2017 v 10 hodin v pavilonu B brněnského výstaviště. Veletrh zahájí místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a zástupci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zástupci ministerstva průmyslu a obchodu. Zahájení se dále zúčastní hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a primátor města Brna Petr Vokřál.

Významní hosté

Na úvodní konferenci „Rozvoj vědy, výzkumu a inovací 2017 – 2020“, která navazuje na slavnostní zahájení, přednesou své příspěvky místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, státní tajemník MPO Robert Szurman, náměstci ministryně školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a Stanislav Štech, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, rektor VUT v Brně Petr Štěpánek, špičkový český vědec a autor strategie Průmyslu 4.0 Vladimír Mařík a další významní hosté.

Středa 1. března bude ve znamení konference pro studenty vysokých škol s názvem „Startup – cesta k úspěchu“, na kterou je zaregistrováno značné množství posluchačů. Na konferenci vystoupí představitelé úspěšných startupů, investoři a další odborníci, kteří sdělí posluchačům, na co si dát pozor, aby byl jejich startup úspěšný.

Čtvrtek 2. března se ponese v duchu smart technologií. Konferenci „Smart Region – Smart City“ zahájí náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický. Na konferenci vystoupí řada významných firem, které představí svá chytrá řešení pro zkvalitnění života občanů v obcích a městech. Na konferenci též vystoupí představitelé Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna, kteří seznámí posluchače se záměry na podporu smart technologií v kraji a ve městě.