Domů Dění v regionech Velká cena v ...

Velká cena v Brně má zelenou. Vláda schválila nový model jejího pořádání

0
Grand Prix

Letošním rokem motocyklová Grand Prix České republiky v Brně nekončí. Potvrdila to dnes vláda, když schválila návrh ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové. Podle něj bude promotér závodů spolupracovat s novým spolkem založeným Jihomoravským krajem, městem Brnem a Centrálou cestovního ruchu Jihomoravského kraje, který bude držet práva na pořádání akce.

„Byl tak naplněn další bod dohody mezi ministryní Kateřinou Valachovou a šéfem světového promotéra GP – společností Dorna Sports,“ komentoval to hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Valachová se s šéfem Dorny Carmelem Ezpeletou domluvila v polovině srpna mimo jiné i na tom, že je společnost za těchto podmínek připravena uzavřít smlouvu o spolupráci na následujících pět let. „Konání Moto GP má pro Českou republiku přínos v oblasti daňové i z hlediska podpory cestovního ruchu a propagace naší země v zahraničí,“ dodala k tomu ministryně.

Hejtman Hašek si od nového uspořádání slibuje hlavně to, že lidé lépe uvidí do hospodaření celé akce. „Jsem maximálně spokojen s tím, že celé pořádání Grand Prix ČR v Brně bude v příštích letech pod absolutní veřejnou kontrolou, včetně transparentního hospodaření a výběrových řízení na dodavatele jednotlivých typů služeb,“ podotknul. Týká se to i pronájmu okruhu a sportovně-technických služeb, které se závodem souvisí.

Ve vzduchu ale stále visí otázka vyrovnání dluhů. Poslední ročníky českého motoristického svátku byly pro dřívějšího pořadatele Automotodrom Brno ztrátové. Společnost ještě neuhradila Dorně zalistovací poplatky za loňský ani letošní rok. „Součástí komplexního řešení budoucnosti Grand Prix bude i diskuze se společností Dorna o vypořádání závazků za letošní závod,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová, podle které všechny strany respektují roli Automotodromu Brno jako provozovatele Masarykova okruhu.