Domů Dění v regionech Voda nad zlat...

Voda nad zlato? Londesboroug předvede na ostravském Ekofilmu vodní show

Popularizátor vědy Michael Londesborough zítra otevře přehlídku ekologických dokumentárních filmů Ekofilm Ostrava. Tématem letošního festivalu je voda, a proto si Londesborough jako předseda festivalu připravil vodní show s názvem Voda nad zlato.

Mezinárodní filmový festival Ekofilm zahájí už zítra v Ostravě popularizátor vědy Michael Londesborough. Snímky letošního ročníku festivalu dokumentárních snímků spojuje jedno téma: voda. Londesborough jako zpestření festivalu předvede na Ostravské univerzitě svoji vodní show Voda nad zlato. „Voda je všude kolem nás, potřebujeme ji, milujeme a někdy se jí i právem bojíme. Věříme, že pro diváky i všechny návštěvníky je toto téma atraktivní,“ uvedla ředitelka festivalu Marcela Mrózková Heříková.

Diváci letos mohou shlédnout snímky z Chile, Austrálie, Ekvádoru či Německa. Celkem jde o stovku filmů ze 34 států a pěti kontinentů. „Tvůrce vítězného snímku obdrží jako hlavní cenu sochu anděla, vytvořenou uměleckým kovářem Tomášem Szwanczarem,“ řekla Mrózková Heříková. Festivalovým centrem se letos stane nově zrekonstruovaný Dům kultury Akord, od něhož povede pomyslná trasa do kina Vesmír a do Ostravského muzea.

Festival Ekofilm zahájí zítra svůj čtyřicátý ročník.

Festival Ekofilm zahájí zítra svůj čtyřicátý ročník.