Domů Dění v regionech VYROSTL NÁM T...

VYROSTL NÁM TU PANELÁK, HLÁSÍ Z BRNĚNSKÉHO VÝSTAVIŠTĚ

0

Návštěvníci loňských Stavebních veletrhů Brno mohli na vlastní oči sledovat stavbu mobilního pasivního domku. Ti letošní se projdou skutečným panelákovým bytem. Do tajů komplexní rekonstrukce domu je uvede interaktivní výstava „Pasivní panelák! Na co ještě čekáte?“, kterou budou moci navštívit po celou dobu konání veletrhu, tedy od úterý 23. až do soboty 27. dubna 2013.

Posledních několik dní se na brněnském výstavišti pilně pracovalo a pod rukama odborníků z Centra pasivního domu a jeho členů zde vyrostl pasivní panelák. Kvalitní okna, jejich precizní osazení a utěsnění, žádné tepelné mosty, zastínění proti slunci a hlavně dostatek izolace a rekuperační jednotka se zpětným ziskem tepla – tak by se dal charakterizovat správně rekonstruovaný dům. Jak na to a proč, to se návštěvníci dozvědí nejen z informačních panelů, ale i od odborníků, kteří budou každý den ve 13 hodin provádět komentované prohlídky panelákovým bytem.

Fotoreportáž ze stavby expozice najdete zde.

Kromě interaktivního modelu čeká na návštěvníky také bohatý doprovodný program, množství zajímavých přednášek či poradenství od odborníků zdarma.

25. dubna 2013 Seminář Ze starých domů udělat pasivní – šance jako Brno! 26. dubna 2013 Seminář Jak na izolaci energeticky úsporných domů 27. dubna 2013 Seminář Můj život s pasivními domy

Více o programu, který Centrum pasivního domu a jeho členové chystají, najdete na stránce www.pasivnidomy.cz/ibf-2013/ nebo se za námi jednoduše stavte do pavilonu P, plocha č. 167. Těšíme se na Vás!