Domů Dění v regionech Vysočina přip...

Vysočina připravuje změny v autobusové dopravě. O víkendech přibudou spoje

0

Jedenáct páteřních autobusových linek na Vysočině posílí o víkendech od začátku příštího roku o desítky nových spojů. Kraj na ně přispěje více než 4,5 milionu korun. Cestujícím pomůžou dostat se do větších měst za kulturou, zábavou a sportem.

„Můžeme mluvit o skutečné revoluci ve víkendové veřejné dopravě. Změna jízdních řádů udělá cestujícím radost k 1. lednu 2015,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a dodal, že rozšíření víkendových spojů souvisí s přípravou Komplexního dopravního systému, který má začít fungovat v roce 2017.

Nové spoje v rozsahu téměř 200 tisíc kilometrů přijdou krajskou pokladnu na více než 4,5 milionu korun. „Důvod pro rozšíření veřejné služby je dlouhodobá spolupráce s obcemi a mapování požadavků cestujících tak, aby byla rozumně a ekonomicky rozšířena stávající páteřní síť veřejné dopravy,“ přiblížil Běhounek.

Nové spoje ve většině případů navážou na ty stávající. „Cílem současných krajských opatření je posílit mobilitu regionu, umožnit veřejnosti cestovat ve volném čase za kulturou, sportem a dalšími aktivitami do větších měst,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Posílení víkendových spojů ale musí ještě v listopadu posvětit krajští zastupitelé.

 

Výběr z nových víkendových autobusových  linek:

  • Pelhřim
  • Pelhřimov – Humpolec – Havlíčkův Brod
  • Pelhřimov – Kamenice n. Lipou – Počátky
  • Jihlava – Polná – Žďár nad Sázavou
  • Jemnice – Moravské Budějovice – Jaroměřice nad Rokytnou – Třebíč a další.