Domů Aktuálně Začal Mezinár...

Začal Mezinárodní strojírenský veletrh. Nabídne inovativní technologická řešení

Brno Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) by měl navštívit každý, kdo se zajímá o digitální transformaci a inovativní technologická řešení. Největší průmyslový veletrh v regionu střední Evropy ukáže v pěti dnech klíčové trendy současné výroby, ukáže často prémiérově skvělé stroje a zařízení, přivítá řadu prominentních hostů a jeho součástí bude rekordních 91 doprovodných akcí.

Expozice 61. mezinárodního strojírenského veletrhu zaplnily celý areál brněnského výstaviště. Prezentuje se 1660 vystavovatelů ze 30 zemí a obsazená výstavní plocha 41 000 m2 netto odpovídá 80 000 m2 brutto.

„Opět očekáváme 80 tisíc návštěvníků, kteří během pěti dnů uvidí ta nejlepší inovativní technologická řešení. Tahounem veletrhu jsou tradičně obráběcí a tvářecí stroje a jejich příslušenství, ale velký prostor si zabraly také další obory. Stále se rozšiřuje prezentace řešení z oblasti automatizace, elektroniky a měřící techniky, na což navazuje hlavní téma ročníku Digitální továrna,“ zve na veletrh jeho ředitel Michalis Busios.

Zhruba polovina vystavovatelů přijela ze zahraničí, přibližně desítka zemí se představuje formou oficiální expozice. Na letošním MSV bude mít premiéru společná Česká národní expozice pod značkou Czech Republic: The Country For The Future. Souběžně s veletrhem MSV se konají také Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a Logistika a Mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí ENVITECH. Veletrhy potrvají do pátku 11. října, jejich účastníci mohou využít systém benefitů BRNO FAIR CITY.

Součástí dění bude odborný doprovodný program s neuvěřitelným počtem 91 akcí – konferencí, workshopů, seminářů i panelových diskusí. Tyto doprovodné akce potrvají celkem 206 hodin, což je téměř pětinásobek otevírací doby veletrhu.

Zdroj: MSV