Domů Dění v regionech Zlatým Ámosem...

Zlatým Ámosem Olomoucka je učitelka z Prostějova

0

Karolína Mlčochová z prostějovské střední školy Trivis se stala vítězkou ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji. Regionální kolo soutěže proběhlo v úterý 13. února ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

„Vítězství je pro mě obrovským překvapením a samozřejmě velmi příjemným. Vůbec jsem nepočítala s tím, že bych v takové konkurenci mohla uspět. Bylo tady mnoho výborných kantorů,“ řekla po slavnostní korunovaci vítězná učitelka Karolína Mlčochová.

K prvenství jí pomohli sami studenti. Ti museli porotou přesvědčit o tom, proč je právě jejich kantorka nejoblíbenější. Připravili si k tomu recitaci básně, písničku a také projev.

„Tato soutěž je jedinečná tím, že kantora přihlašují přímo žáci. To svědčí o tom, že si ho cení jako člověka i jako pedagoga,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství Ladislav Hynek.

Semifinále ankety proběhne 1. března. Korunovace absolutního vítěze je pak spojená s oslavou Dne učitelů a uskuteční se na Kantorském bále v Praze. 54 (2)