Domů Dění v regionech Zlínský kraj ...

Zlínský kraj podpoří projekt pro bezpečný internet

0

ZLÍN – Rada Zlínského kraje schválila finanční podporu pro dva projekty: „Kraje pro bezpečný internet“ a „Vybudování zázemí na lyžařském svahu ve Štítné nad Vláří“. Na každou z těchto akcí uvolní kraj po padesáti tisících korunách.

„V obou případech se jedná o individuální projekty nadregionálního významu, na které se nevztahují běžně vyhlašované dotační programy. Pokud jde o iniciativu Kraje pro bezpečný internet, jsou do ní zapojeny téměř všechny kraje a všechny také přispívají stejnou částkou s cílem zvýšit elektronickou bezpečnost ve spolupráci s Policií ČR. V případě vybudování přístřešků na lyžařském svahu ve Štítné vidím přínos v tom, že prostředí, které zajišťuje základní komfort i v nepříznivém počasí, přiláká víc návštěvníků i závodníků a zájemců o travní lyžování,“ sdělil radní Miroslav Kašný, zodpovědný za mládež a sport. 

Provozovatelé svahu Grasski ve Štítné v minulých letech kupovali pergoly nebo provizorní přístřešky, které však byly vždy vlivem počasí roztrhány. Na svahu se pořádají České poháry i mezinárodní soutěže včetně Mistrovství světa v travním lyžování.

Zdroj: Helena Mráčková, Zlín