Domů Dění v regionech Zlínský zastu...

Zlínský zastupitel obviněný z korupce: Stíhán nebudu, odstupte vy

Koalice TOP 09/ Starostové a Nezávislí a hnutí M.O.R. dnes vyzvala zastupitele Martina Janečku, zvoleného za ČSSD, aby odstoupil ze zastupitelstva města Zlína. Výzvu přečetl v úvodu zasedání primátor Miroslav Adámek.

„Vyzývám jménem koalice TOP 09/ Starostové a Nezávislí a hnutí M.O.R. Martina Janečku, aby odstoupil ze Zastupitelstva města Zlína. Byl obviněn policií z korupce a jeho další působení v zastupitelstvu poškozuje dobré jméno tohoto shromáždění i dobré jméno města Zlína,“ uvedl Miroslav Adámek s tím, že ho vyzývá, aby do vyřešení celého případu odstoupil.

Martin Janečka, který v souvislosti s obviněním z korupce dočasně pozastavil své členství v ČSSD, odstoupit ze zastupitelstva odmítl. „Nemám nejmenší důvod odstoupit. Nikdy jsem nebyl trestán a s největší pravděpodobností ani nebudu. Přerušení členství v ČSSD je moje osobní věc a vy nemáte právo ji komentovat. Pokud vám vadí tady se mnou sedět, tak odstupte vy,“ prohlásil v reakci Martin Janečka.

Martin Janečka byl obviněn z korupce v souvislosti s loňským případem, kdy byl právník jeho firmy Square Transaction Radek Dvořák zatčen ve chvíli, kdy měl předat úplatek insolvenčnímu správci firmy Arching Group Petru Dokládalovi. Ten vymáhá po Janečkově firmě dlužnou částku ve výši 30 milionů korun.

V souvislosti s touto úplatkářskou aférou už koalice stran TOP 09/STAN, ZHN a hnutí M.O.R Martina Janečku vyzvala k odstoupení ze zastupitelstva již v září loňského roku. I tehdy Martin Janečka opustit zastupitelstvo odmítl.

Strany, které v současné době vedou zlínskou radnici, kritizují někdejšího náměstka primátorky za ČSSD Martina Janečku dlouhodobě. V listopadu loňského roku ho například koalice TOP 09/STAN vyzvala, aby veřejnosti zdůvodnil, jaký význam měly jeho služební cesty do zahraničí, například do Dubaje ve Spojených arabských emirátech, Číny nebo USA. Martin Janečka žádné vysvětlení veřejnosti ani koalici neposkytnul.

Žádné komentáře

Napište komentář