Domů Dění v regionech Zlínští radní...

Zlínští radní bojují s problémovými nájemníky

0

Lidé, kteří ve Zlíně přišli o městský byt, se do jiného přistěhují už jen těžko. Zlínští radní se totiž rozhodli zpřísnit podmínky, za kterých si můžou nájemníci nastěhovat do bytů ve vlastnictví radnice další spolubydlící. Reagují tak na situaci, kdy se problémoví nájemníci sestěhovávali do jiných městských bytů, často i ve stejném domě.

Každý člověk, který má zájem přistěhovat se do městského bytu ve Zlíně, bude muset doložit, že nemá dluhy a předložit výpis z rejstříku trestů. Úředníci si také zkontrolují, že nemá škraloup na přestupkovém oddělení magistrátu. Zpřísněním podmínek chce radnice chránit spořádané nájemníky.

Přísnější podmínky nastavil magistrát i pro lidi, kteří se chtějí do městského bytu nastěhovat poprvé. „Také nyní reagujeme na současný stav. Opakovaně se stává, že problémoví jedinci, kteří přijdou o městský byt, se nastěhují k jinému nájemníkovi a pokračují v obtěžování slušných nájemců. Často ve stejném domě. Tomu nyní budeme moci zamezit,“ ujistil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí městské byty patří. Dodal, že pokud se na základě předložených dokumentů ukáže, že žadatel o přistěhování má vůči městu nějaký závazek, bude se jeho žádostí zabývat Komise bytového hospodářství a následně rada.

Stejné dokumenty musí od začátku dubna nově předkládat i žadatelé o přidělení městského bytu před podpisem smlouvy o nájmu. „Opět tím řešíme velmi neutěšenou situaci, která v tomto směru je. Především na obou segmentech na sídlišti Jižní Svahy doplácí řada slušných nájemců na to, že má za sousedy problémové jedince. Ti by po zpřísnění podmínek už neměli na městský byt dosáhnout,“ sdělil Ondřej Běták.