Domů Dění v regionech Bárta na Ostr...

Bárta na Ostravsku: Bohumínský most bude, silnice do Opavy ne

Bohumínský most i propojení dálnic v Ostravě dostavíme. Jen v mnohem levnější verzi.Na dokončení stavby silnice mezi Opavou a Ostravou a prodloužené Rudné ale peníze nejsou. S takovými zprávami dnes dorazil ministr dopravy Vít Bárta na Ostravsko.

Moravskoslezský kraj – Bohumínští se radují, Ostraváci jsou nespokojení. Ministr Vít Bárta dnes potvrdil to, co v minulých dnech jen naznačoval: Zastavení stavby bohumínského mostu byla chyba, za ostatními zastavenými stavbami si ale stojím.

„Bohumín je absolutní priorita. Garantuji, že most v Bohumíně se dostaví. Znovu se omlouvám všem občanům Bohumína za jeho zastavení. Zbořit starý most v rámci dálničního přivaděče, rozestavět most nový, potom zastavit jeho stavbu, to by rozpálilo doběla každého normálního člověka. Ve stavbě mostu tedy budeme pokračovat, ale nepostavíme nic, co nebude nezbytně nutné. Uvedeme do minimalistické podoby most, aby po něm mohli lidé co nejrychleji jezdit a dostavbu dalších souvisejících dálničních staveb budeme společnými silami řešit,“ řekl Bárta.

Stavba mostu bude tedy v Bohumíně pokračovat v plánovaných termínech a to včetně kruhového objezdu v místní části Skřečoň a sjezdu do Bohumína. V polovině příštího roku by tak most a kruhový objezd ve Skřečoni mohl začít sloužit motoristům.

V Ostravě pak Bárta zamířil na krajský úřad. Tady už na něj čekali místní politici s nadějí, že i pro ně má dobrou zprávu. Z jednání však odcházeli zklamaní. Bárta jim sice slíbil, že nechá dostavět v termínu minimalistické propojení dálnic D47 a R 56. Navazující silnice ale nechá zakonzervovat.

Prodloužená Místecká, I. stavba, od dálnice D1 po ulici Mariánskohorskou, má být dokončena v původním termínu v polovině listopadu 2010. Na dokončení výstavby páteřní komunikace mezi Opavou a Ostravou silnice I/11 – I/57 a Prodlouženou Rudnou podle ministra dopravy peníze nejsou.

„S výsledkem rozhodně nejsem spokojen. Neodpovídá úsilí, které jsme od pátku 13. srpna, kdy jsme se dozvěděli o zastavení silničních staveb na území města a kraje, udělali. Navrhli jsme alternativy dalšího postupu, přišli jsme s úspornými opatřeními,“ uvedl náměstek ostravského primátora Vojtěch Mynář.