Domů Doprava Parkování ve ...

Parkování ve Zlíně bude řídit chytrý navigační systém

0
Navigační parkovací systém bude pomocí digitálních plnobarevných tabulí předávat informace řidičům o možnostech zaparkování vozidla na parkovištích a o obsazenosti těchto parkovacích ploch.

„Našim cílem je vybudovat ve městě Zlín další inteligentní prvky dopravy a vše spojit do jednoho řídícího centra. Rozhodli jsme se proto vybudovat i nové dispečinkové pracoviště, které je nezbytné pro fungování a správu těchto dopravních systémů,“ řekl radní pro dopravu Michal Čížek.

Navigační tabule mohou být později rozšířeny i o napojení na další parkoviště a to včetně parkovišť soukromých. Mimo navigační parkovací systém mohou digitální tabule v budoucnu sloužit například k předávání aktuálních mimořádných informací o dopravě ve městě. Od tohoto projektu si radnice slibuje zvýšení efektivity silničního provozu.

Dále město plánuje mobilní aplikaci, která by měla informovat o aktuální dopravní situaci ve městě, pohybu vozidel MHD, a spojit i informace o volných parkovacích plochách. „Rádi bychom v maximální míře na rozvoj těchto technologií využili i dotace,“ řekl Pavel Simkovič, který se také zabývá otázkou smart prvků ve městě.