Domů Dění v regionech Startuje přím...

Startuje přímá linka z Pardubic do Moskvy

0

Z pardubického letiště začala létat další pravidelná linka. K Londýnu přibylo od 1. října letecké spojení s Moskvou. Lety jsou provozované leteckou společností Red Wings Airlines.

Letenky je možné zakoupit i přes web letecké společnosti. Ceny začínají na 196 EUR za zpáteční letenku. Doba letu je 2 hodiny 45 minut.

„Lety jsou operované z letiště Domodědovo dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Společnost pro ně bude využívat své stroje Tupolev Tu-204 o kapacitě 210 sedaček,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického letiště. „Termíny odletů jsou příhodné jak pro pracovní cesty, tak pro prodloužené víkendové pobyty v Moskvě,“ dodala.

Mezinárodní letiště Moskva – Domodědovo je jedním ze tří hlavních letišť Moskvy a zároveň i jedním z nejrušnějších v Rusku. Využívá jej zhruba stovka leteckých společností z celého světa. Z letiště se cestující  do centra  Moskvy dostanou buď rychlovlakem zvaným Aeroexpress (odjezdy každých 30 minut, doba jízdy cca 40 minut) nebo kyvadlově organizovanou autobusovou dopravou. Letiště leží přibližně 42 kilometrů od Moskvy jižním směrem .

„O zavedení pravidelného spojení z Pardubic do Ruska jsme se společností jednali více než rok. Jsem ráda, že se nám nakonec podařilo zájem dopravce využít a můžeme ohlásit zavedení nové, a věřím, že ne poslední linky,“ dodala ředitelka.