Domů Dění v regionech Ve Studénce z...

Ve Studénce zastaví rychlé auto červená

Řidič, který se rozhodne projet Studénkou rychleji, než může, bude mít brzy smůlu. Po pár metrech ho totiž zastaví červená na semaforu. A u něj může stát městský strážník s pokutovým bločkem.

Radnice se totiž rozhodla zpomalit řidiče, kteří šlapou na plyn přímo před základní školou u rušné silnice. Pomůže jí k tomu radar, který bude propojený se semaforem.

„Na krajské silnici v ulici 2. května neustále zaznamenáváme, že řidiči překračují rychlost. Jeden projel dokonce rychlostí 190 kilometrů za hodinu. Proto jsme se rozhodli nainstalovat tuto novou technologii. Slibujeme si od ní větší bezpečnost pro děti, které teď neustále musí hlídat strážníci,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje města Studénka Jan Marák.

Podle něj chtělo nejdřív vedení města koupit systém s tlačítkem pro zastavení dopravy. Radar propojený se semaforem vyšel nakonec město stejně jako původní plán. „Cenu jsme srazili také vypsáním elektronické aukce, do které se přihlásily dvě firmy,“ uvedl Marák. Soutěž nakonec vyhrála firma AŽD Praha.

Vedení města teď chce počkat na výsledky. Pokud se radar osvědčí, uvažuje o tom, že by podobnou technologii nechalo nainstalovat i před druhou školu v Butovické ulici. „Vše je otázka peněz. Rekonstrukce přechodu před školou 2. května se stavebními úpravami nás vyšla na milion korun,“ přiblížil Marák.