Domů Ekologie Moravskoslezs...

Moravskoslezský kraj: V Životicích vyrostla naučná stezka o odpadech

0

Naučná stezka „Ekologický chodníček“ s tematikou třídění a nakládání s odpady vznikla v Životicích u Nového Jičína. V areálu svozové společnosti Asompo se tak mohou zájemci dozvědět zajímavé informace o odpadové problematice a zároveň si otestovat své znalosti.

„Doufám, že se tato stezka stane oblíbeným cílem škol, nejrůznějších kroužků, ale i rodin s dětmi. Správné zacházení s odpady bychom měli dětem vštěpovat už od malička. Věřím, že dvanáct velkoformátových tabulí s interaktivními prvky pomůže průvodcům dětem vysvětlit, jak důležité je chránit naši planetu,“ uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová a doplnila, že vstup na naučnou stezku bude pro děti i dospělé bezplatný.

Každoročně zamíří do prostorů Asompo stovky dětí z okolních škol. „Chceme, aby do areálu na exkurzi jezdily školní skupiny z celého kraje. Aktivně se připravujeme na budoucí zákaz skládkování a připravujeme pro naše občany možnosti ekologického zpracování a dalšího využití směsného komunálního odpadu,“ upřesnila předsedkyně Dobrovolného svazku obcí SOMPO a starostka Fulneku Radka Krištofová.

Na realizaci naučné stezky se podílel Moravskoslezský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM.