Domů Dění v regionech V Ostravě ods...

V Ostravě odstartuje kampaň „Dýcháme to, čím topíme“

Cílem kampaně zaměřené na Moravskoslezský kraj, která je hrazená z prostředků EU, je snížit úroveň znečištění ovzduší, na kterém se v regionu z bezmála jedné třetiny podílí lokální topeniště. Kampaň potrvá od 9. února až do konce března

. Na ostravský mítink naváže Týden za čisté ovzduší od 20. – 23. února, kdy v dalších čtyřech městech Moravskoslezského kraje proběhne série diskusních kulatých stolů a přednášek spojených s prezentací spalování pro školy a veřejnost a pojízdnou výstavou zaměřenou na téma spalování odpadků a problematiku lokálních topenišť.

„Cílem kampaně je motivovat nás všechny k dodržování pravidel spalování nebo přechodu na ekologičtější způsob vytápění. Měli bychom vědět, že chemicky ošetřené dřevo, nábytek a dřevotříska patří do sběrného dvora. Obaly od mléka a džusů, PET lahve, ale například i barevné letáky a časopisy zase do tříděného odpadu. A rostlinné zbytky včetně trávy i listí na kompost,“ uvedl ministr Tomáš Chalupa.

V rámci Týdne za čisté ovzduší proběhne v Třinci (20. 2.), Karviné (21. 2.), Bohumíně (22. 2.) a Havířově (23. 2.) série kulatých stolů se zástupci města, Moravskoslezského kraje a MŽP, kteří budou diskutovat se studenty a občany města, zástupci občanských iniciativ a zástupci firem o problematice spalování odpadků v kotlích a jeho důsledku na zdraví člověka. Začátek je plánován vždy na 15:30 hodin. Diskuze v průběhu dne doplní prezentace spalování pro školy a veřejnost a pojízdná výstava zaměřená na téma spalování odpadků a problematiku lokálních topenišť. Kampaň podpoří webové stránkyhttp://www.topimespravne.cz a facebookový profilhttp://www.facebook.com/TopimeFajne.

Informační kampaň je hrazena z Operačního programu Životní prostředí, který je spolufinancován z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na její realizaci bylo vyčleněno z prostředků EU 7 milionů korun.

Žádné komentáře

Napište komentář