Domů Ekonomika Automaty a te...

Automaty a terminály už dostanou povolení jen na rok

0

Místo na tři roky bude stát povolovat automaty a jiná herní zařízení, zejména interaktivní videoloterní terminály, už jen na jeden rok. Rozhodl o tom ministr financí Andrej Babiš (ANO). Změna má pomoci obcím účinněji regulovat loterie a jiné podobné hry. Babiš také odvolal z funkce ředitele Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Jana Řeholu.

„Jde o změnu, která jednoznačně přispěje k redukci stávajícího počtu hracích přístrojů, který v České republice dosáhl bezprecedentních rozměrů,“ komentoval Babišovo rozhodnutí změnit dosavadní praxi při povolování loterií náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který má oblast hazardu na starosti.

Podle rezortu už vydávání povolení na tři roky neodpovídalo současné situaci v oblasti regulace loterijního trhu. Nová praxe má pak lépe zohlednit požadavky obcí, a umožnit jim tak plné uplatnění jejich práva na samosprávu v oblasti regulace loterií a jiných podobných her. „Změna pomůže zrychlit proces eliminace hazardu v obcích, které s hazardem dlouhodobě bojují,“ dodal Závodský.

S pozicí ředitele Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi se také rozloučí dosavadní šéf úřadu Jan Řehola. Toho ministr financí Andrej Babiš odvolal právě na návrh svého náměstka Závodského.