Domů Ekonomika Digitální Čes...

Digitální Česko 2.0 má nastartovat hospodářský růst

0

Bude stát učit digitální negramoty surfovat na webu a zasadí se o rozšíření vysokorychlostního internetu? O tom bude zítra jednat vláda. Podle odborníků by však sedmnáct opatření ze strategie Digitální Česko verze 2.0 mohlo přispět ke vzniku nových podnikatelských příležitostí, pracovních míst a celkovému růstu tuzemské ekonomiky.

Nová „digitální“ strategie pro českou ekonomiku počítá se zavedením sedmnácti opatření. Ta mají mimo jiné usnadnit budování infrastruktury pro vysokorychlostní přístup k internetu a celkově posílit roli internetu jako klíčového pilíře tuzemské ekonomiky.

„Obrovský potenciál internetové ekonomiky je u nás stále nedoceněn,“ upozornil prezident ICT Unie Svatoslav Novák s tím, že právě nová strategie by měla napomoci k obratu. Konkrétně má výstavba infrastruktury pro vysokorychlostní připojení přinést mnoho obchodních příležitostí pro firmy, podnikatele i drobné živnostníky v celé zemi. Totéž platí pro následné využívání rychlého internetu, konečně dostupného převážné části Čechů, a pozitivní dopady spojené s jeho rozšířením.

Podle strategie by měly z mapy Česka zmizet „bílá místa“ bez kvalitního nebo dokonce jakéhokoliv přístupu k internetu. V konečném důsledku může rozšíření internetu přispět i ke zkrácení vzdálenosti od podnikatele ke spotřebiteli a rychlejšímu uvádění produktů na trh.

Lidé, kteří se na internet dosud dostali jen omezeně, tak mají dostat příležitost napojit se na virtuální tržiště bez hranic, s prakticky neomezenými možnostmi nabídky produktů, služeb, i pracovních míst. „Samozřejmě podstatné je nejen přijetí tohoto strategického dokumentu vládou, ale posléze i důsledná realizace jednotlivých opatření všemi odpovědnými resorty. Tak se bohužel v řadě případů dosud nedělo a různé přijaté strategie často zůstávaly jen na papíře,“ posteskl si Novák.

Žádné komentáře

Napište komentář