Domů Ekonomika Do brněnského...

Do brněnského startupu vstoupil investor Rostock

0

Známý investor Michael Rostock-Poplar podpoří brněnský startup ORM Designer. Společnost, která nabízí specializovaný software pro PHP programátory, dostane od Rostocka nejen peníze, ale i rady. Rostock tomuto startupu věří. Do deseti let by podle něj mohla být firma na sto milionech eur obratu.

„Důvodů pro mou investici je několik. ORM má solidní čísla a růstovou trajektorii. Pokud společně zapracujeme na značce, distribučních kanálech a marketingu obecně, za deset let může byt firma podle mého odhadu na sto milionech eur obratu. Líbí se mi, že jde o globální produkt, který není závislý na místní ekonomice,“ komentoval své rozhodnutí Michael Rostock-Poplar. Přesnou výši investice firma ani investor nezveřejnili.

ORM Designer je ve svém segmentu jedničkou na světovém trhu. S investorem se firma potkala při výběru do Jihomoravského inovačního centra. Mladí programátoři peníze od Poplara využijí pro další expanzi společnosti v Evropě, USA i Asii. Důležitý pro ně bude ale i jeho mentoring.

S expanzí pomohou kontakty i zkušenosti

„Od kontaktů a zkušeností pana Rostocka s prodejem na globálním trhu si slibuji rychlejší rozšiřování našeho produktu nejprve v EU, poté i v USA a Asii. Investice nám umožní další expanzi, propagaci na odborných konferencích, lepší cílení na jednotlivé země a další marketingové aktivity,“ shrnul Luděk Vodička, spolumajitel firmy Inventic, která za softwarem ORM Designer stojí.

Aplikaci ORM Designer vyvinula firma v roce 2009 pouze pro vnitřní potřeby, aby zrychlila práci při tvorbě webových aplikací. „Po nasazení aplikace razantně vzrostla efektivita programátorů, proto jsme se rozhodli uvést ORM Designer na trh jako samostatný produkt“ popsal Vodička.

Pozitivní odezva od zákazníků po celém světě vedla k tomu, že firma ukončila ostatní aktivity a od počátku roku se věnuje pouze vývoji a prodeji ORM Designer.

ORM Designer již využívá více než 600 zákazníků po celém světě, nejsilnějšími trhy jsou pro firmu Spojené státy, Německo a Francie. O licence programu je však zájem i v exotičtějších zemích, jako je například JAR, Mexiko či Venezuela. V segmentu PHP je firma se svým řešením jedničkou na trhu.