Domů Dění v regionech Evropské dota...

Evropské dotace umožní firmě PETROF vyrábět nové typy pianin a klavírů

Český výrobce PETROF zahajuje výrobu zcela nových typů pianin a klavírů. Několikaletý vývoj dokončený před dvěma roky se promítne například v akustických vlastnostech či ovládaní hudebního nástroje. S bezmála desetimilionovou investicí do nových strojů na opracování litiny a dřevovýrobu pomohla firmě 35% dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014 – 2020 administrovaného Agenturou pro podnikání a inovace. Inovace pomůže firmě dostat se na další zahraniční trhy.

„Finanční prostředky nám umožní dostat k zákazníkům poslední vyvinuté modely klavírů a pianin rychleji a v ještě vyšší kvalitě. Plánujeme díky těmto modelům pronikat i na další trhy a tam prodávat nejenom tyto nové, ale i stávající modely. Budeme schopni obsloužit i vysoce náročné zákazníky,“ říká Martin Jenček, výrobní ředitel firmy PETROF.

Inovační projekt OP PIK

Na nákup nového výrobního vybavení za bezmála 10 milionů korun firma získala dotaci téměř 3,5 milionu korun z Výzvy I programu Inovace – Inovační projekt OP PIK Ministerstva průmyslu a obchodu. „O tento program je mezi podnikateli velký zájem. V první výzvě byla vydána rozhodnutí o poskytnutí dotace pro celkem 228 projektů za bezmála 3 miliardy korun. Celkově máme v operačním programu pro podnikatele připraveno až 117 miliard korun,“ uvádí ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Žádosti o podporu z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014 – 2020 přijímá Agentura pro podnikání a inovace. „V tomto roce mohou podnikatelé žádosti o podporu z programu Inovace – Inovační projekt Výzva IV podávat až do listopadu, získat mohou od jednoho do padesáti milionů korun,“ upřesňuje Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Česká společnost PETROF je největším evropským výrobcem akustických klavírů a pianin. Sídlí v Hradci Králové a v současné době na výrobě 6 základních typů křídel zaměstnává více než 200 zaměstnanců. Firma staví také pianina podle přání a individuálních požadavků zákazníka.