Domů Ekonomika Holešov získa...

Holešov získal pátého investora

0

Do holešovské průmyslové zóny míří další investor. Pátou firmou, která se na konci srpna rozhodla v Holešově usadit, je společnost MITAS.

Ta chce v Holešově vybudovat nový závod, kde bude vyrábět především zemědělské pneumatiky. „Je to vhodné místo kvůli technické připravenosti průmyslové zóny i vzhledem k blízkosti našich dvou výrobních závodů. Gumárenství má v kraji tradici, v Holešově budeme vyrábět pneumatiky pro traktory a další zemědělské stroje, což je nejvýznamnější položka v našem portfoliu,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti MITAS Josef Křemeček.

Společnost teď připravuje projektovou dokumentaci, s plnou výrobou se počítá v roce 2014. Nový závod, do kterého chce firma investovat asi jednu miliardu korun, by měl nabídnout pracovní místa pro více než pět set lidí. „Jde zatím o největší oznámený projekt v průmyslové zóně Holešov. Do finiše momentálně spějí jednání i s dalšími dvěma investory,“ potvrdil Jakub Černoch, výkonný ředitel společnosti Industry Servis ZK.

Tu vlastní, stejně jako pozemky v průmyslové zóně, Zlínský kraj. Kraj zatím podepsal smlouvy s pěti investory, kteří by měli dohromady vytvořit více než tisíc pracovních míst.

„Průmyslová zóna Holešov je pro investory atraktivní. Nenabízí jen dobře technicky připravené území, ale také dobrou dopravní dostupnost, zázemí s kvalifikovanou pracovní silou a průmyslovou tradicí,“ míní náměstek zlínského hejtmana Libor Lukáš. Příchod většího investora podle něj zapadá do krajské koncepce obsazování zóny. „Usilujeme o to, aby zóna byla obsazena rozmanitě co do velikosti investorů, tak i oborů jejich působnosti. A to se nám zatím daří,“ dodal Lukáš.