Domů Ekonomika Nejúspěšnější...

Nejúspěšnější průmyslové zóny jsou na Moravě

0

Ocenění pro nejúspěšnější průmyslovou zónu loňského roku získal CTPark Ostrava. V této kategorii soutěže o Podnikatelskou nemovitost roku 2009, kterou již po desáté uspořádala agentura CzechInvest spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu a sdružením AFI, uspěla také uherskohradišťská Průmyslová zóna Jaktáře, která se umístila na druhém místě.

Vítězný CTPark se v roce 2009 významně rozrostl, noví nájemníci si tu pronajali přes 33 tisíc metrů čtverečních. Zamířili sem například výrobci autodílů, dopravci, poskytovatelé IT služeb nebo finančního poradenství, kteří tu dohromady plánují vytvořit přes 800 pracovních míst.

„Největší investice byla pro americko-italskou společnost ITT, pro kterou jsme postavili nový výrobní areál na ploše 23 tisíc metrů čtverečních,“ uvedl generální ředitel společnosti CTP Invest Remon Vos.

Mezi nedávné úspěchy CTP patří také kontrakt, který společnost uzavřela ve spolupráci s ostravským magistrátem s dodavatelem brzdových destiček, italskou společností Brembo. „Do svého závodu v Ostravě hodlá Brembo investovat 35 milionů eur,“ potvrdila mluvčí CTP Jana Bakešová.

CTPark Ostrava vznikl v lokalitě Ostrava-Hrabová v roce 2005 na ploše 110 hektarů. Dnes zde sídlí 44 firem, ve kterých pracuje tři a půl tisíce zaměstnanců.

Druhé místo v soutěži získala Průmyslová zóna Jaktáře. Má rozlohu 135 tisíc metrů čtverečních a je budována od roku 1998. V roce 2009 uzavřela developerská společnost ILFO kontrakt na pronájem nemovitostí v této zóně v Uherském Hradišti se společností FORSCHER, která působí jako dodavatel pro společnosti z automobilového a farmaceutického průmyslu.