Domů Ekonomika Novým ředitel...

Novým ředitelem CzechInvestu se v pátek stal Marian Piecha

0

Agentura CzechInvest má od pátku nového generálního ředitele. Je jím bývalý úředník ministerstva průmyslu a obchodu Marian Piecha. Piechu v čele CzechInvestu čeká například i dokončení sloučení této agentury s agenturou CzechTrade.

„V osobě Mariana Piechy, co by velmi zkušeného odborníka, který své kvality prokazoval svou několikaletou prací na ministerstvu, získává agentura CzechInvest do svého čela člověka, který bude zárukou rozvíjejících aktivit agentury a jejího stále výraznějšího zapojení do podpory podnikání,“ konstatoval ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala.

Piecha se do funkce dostal díky vítězství ve výběrovém řízení. Za úkol bude mít především efektivní čerpání strukturálních fondů, dokončení stávajícího programovacího období a přípravu období nového ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu.

Cíl: zkvalitnění servisu pro podnikatele

To však nejsou všechny úkoly, které před Piechou stojí. Čeká ho i dokončení sloučení agentur CzechInvest a CzechTrade a zkvalitnění servisu pro podnikatele, hledání provázaností mezi obchodem a investicemi, stejně jako zlepšení prostředí pro domácí i zahraniční investory.

„Úspěch ve výběrovém řízení mne samozřejmě těší, stejně jako se těším na práci v agentuře CzechInvest, kterou vnímám jako důležitý prvek k podpoře ekonomického růstu prostřednictvím přilákání nových investorů do České republiky,“ uvedl nový generální ředitel agentury.

Marian Piecha pracoval na Ministerstvu průmyslu a obchodu od roku 2005. V poslední funkci pracoval od roku 2008 – byl ředitelem odboru inovačního podnikání a investic MPO. Na starosti měl především podporu podnikání, finanční nástroje, podporu rizikového kapitálu, program na podporu technologických center a průmyslové zóny. Kromě toho přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze.