Domů Ekonomika Projekt PročB...

Projekt PročByNe? se představil v Bruselu

0

Studentka průmyslového designu ve strojírenství Kateřina Vejrostová díky splněnému přání v projektu PročByNe? spolupracuje s českou firmou ETA. Byla v těchto dnech jednou z účastnic prezentace úspěšných absolventů projektu v Bruselu a předvedla svůj vlastní prototyp nástavce na kuchyňského robota. Student žurnalistiky Jakub Švejkovský vyprávěl o svých dojmech z africké Ghany, kde v létě stínoval českou velvyslankyni Gitu Fuchsovou. Řada úspěšných absolventů projektu našla díky stáži stálé zaměstnání, jako Tereza Ivanovová, která se po ukončení studia vrátila na Státní fond kinematografie jako právnička. „Dreams come true“, shodli se mladí lidé z různých oborů, kteří se díky projektu poznali a navázali zajímavá mezioborová přátelství. 

„Příběhy 23 mladých lidí, které stáž posunula na jejich cestě za profesním snem, byly velmi inspirativní pro nás všechny,“ uvedla na slavnostním večeru DREAM PARTY europoslankyně Martina Dlabajová, která projekt dvoutýdenních motivačních stáží u špičkových manažerů, politiků či mistrů řemesla realizuje od roku 2015 v České republice i v zahraničí. „Projekt dává smysl mé práci ve výboru pro zaměstnanost a sociální věci, ale hlavně mě velmi těší pomáhat talentovaným studentům v jejich kariéře,“ dodala. Za čtyři roky má projekt přes 70 absolventů.

V publiku DREAM PARTY se v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu sešla řada významných osobností z evropských institucí i hostitel akce, český velvyslanec Jakub Dürr. Poslechli si příběhy stážistů, rozdělených do čtyř skupin: Podnikavci, Politické stíny, Světoběžníci a Mladí a zkušení, v níž se sešli první absolventi projektu. Interaktivní prezentace vzbudila velký zájem zejména pro svou autentičnost a konkrétní příklady z praxe.

Projekt PročByNe? pokračuje i nadále a připravuje například „Makro stáž v Microsoftu“ a další zajímavé příležitosti pro zájemce ve věku 18 až 25 let. „Plán do budoucna? Nabídnout podobně inspirativní stáže i lidem ve věkové skupině 55+,“ uzavřela patronka projektu Martina Dlabajová.