Domů Ekonomika Rakouský závo...

Rakouský závod hledá dodavatele mezi českými firmami

0

Agentura CzechInvest ve čtvrtek pořádala v rakouském Grazu dodavatelské fórum pro firmu Samsung SDI Battery Systems. Své výrobky a technologie zde představilo 18 českých společností, například KOVOLIT, TESLA Jihlava, KOVOLIS HEDVIKOV, ČZ, Linaset, LAKUM – KTL, EBAS  a další. Firmy CzechInvest předvybral ze své sektorové databáze dodavatelů, kterou vede od roku 2002.

„Naším důležitým cílem je také zapojení našich firem do dodávek nových výrobků. A v tom hraje klíčovou úlohu naše databáze dodavatelů. Díky ní máme přehled o českých firmách a zprostředkováváme jim zajímavou spolupráci s významnými investory. Investoři zase oceňují kvalitu našich dodavatelů i naše služby, což posiluje naše vztahy a postavení České republiky v rozvoji dalších dodávek i investic,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

107 nabídek českých dodavatelů v roce 2016

Za rok 2016 vytvořilo Oddělení rozvoje dodavatelů agentury CzechInvest 107 nabídek českých dodavatelů pro 47 klientů ze 17 zemí světa. Potenciální hodnota kontraktů v nejbližších pěti letech tak dosahuje až 10 miliard korun. Nejvíce poptávek pochází od společností z Japonska, Číny, Velké Británie, USA a Kanady. Nejvíce projektů směřuje do sektorů automotive a elektroniky či elektrotechniky. Nejvyhledávanější firmy jsou ze strojírenského a plastikářského oboru. V databázi dodavatelů je nyní více než 3 400 českých firem. Bližší informace na www.czechinvest.org/podpora-dodavatelu.