Domů Ekonomika Skupina Huism...

Skupina Huisman má nové zakázky na jeřáby s nosností 20 000 tun

0

Skupina Huisman, světový výrobce námořních jeřábů, vrtných souprav a pokládkových systémů, uzavřela nové zakázky na jeřáby s kombinovanou nosností 20 000 tun v celkové výši okolo 300 milionů EUR. Jeřáby budou zkonstruovány ve výrobních závodech skupiny Huisman v Nizozemí, České republice a Číně. Dodání je naplánováno do konce roku 2019.

Přípravu projektové dokumentace, detailního designu a výrobu bude u tří zakázek zajišťovat i český závod Huismanu ve Sviadnově u Frýdku-Místku. Sviadnovští odborníci se budou podílet na výrobě 1600mt otočného jeřábu (LEC – Leg Encircling Crane) pro nizozemskou společnost Van Oord, 5 000mt stojanového jeřábu (TMC – Tub Mounted Crane) pro společnost Allseas a také 3 000mt sloupového jeřábu (OMC – Offshore Mast Crane) pro nizozemskou společnost Boskalis.

Rozšiřovali i Suezský průplav

Společnost Boskalis poskytuje služby spojené s bagrováním mořského dna, např. se podílela na projektu rozšíření Suezského průplavu. Ve Sviadnově budou zaměstnanci pro tohoto zákazníka vyrábět tzv. lower bloky a block catchery pro 3 000mt jeřáb. Konstrukční oddělení bude zároveň připravovat detailní design pro flyjib sekci současně s tvorbou dílenských výkresů. Hlavní montáž a instalace jeřábu na plavidlo proběhne v čínském závodě Huismanu.

Nizozemská společnost Van Oord, pro kterou Huisman dodá 1 600mt jeřáb, je například známá stavbou tzv. palmového ostrova v Dubaji. Sviadnovští by měli mít u tohoto projektu na starosti výrobu výložníku, podpůrného rámu, otočné platformy a také všech navijáků. Nový jeřáb umožní zákazníkovi nakládání větších a těžších turbín pro pobřežní větrné elektrárny.