Domů Ekonomika Stavbu teplov...

Stavbu teplovodu zbrzdily záplavy

0

Bohumín – Výstavba teplovodu v Bohumíně, který přijde na 500 milionů korun, pokračuje naplno i přes záplavy. Celé centrum města je rozkopané a pracuje se na několika místech najednou. Lidem tak komplikují život ve městě dopravní uzavírky, objížďky, odstávky vody, i problémy s parkováním či hlukem.

„Vytrvalé deště a stoletá voda, která se v polovině května přihnala do Bohumína, stavbu teplovodu zbrzdí o zhruba jeden až jeden a půl měsíce“ řekla tisková mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

Kvůli vodě popadaly některé výkopy, do nichž ukládají stavebníci potrubí. „Musíme je opravit, potrubí připravené k uložení do země propláchnout a vysušit, což nám u vodou zasažených míst zpomalí práce na spojování potrubí asi o 50 až 70 procent. Počasí nám celkově práce komplikuje, nejprve byla dlouhá a tuhá zima a teď práce brzdí voda. Ale to, co jsme slíbili, splníme,“ uvedl koordinátor a manažer projektu Rostislav Horák ze společnosti Tenza, která výstavbu teplovodu v Bohumíně provádí. Za pár týdnů bude už centrální síť teplovodu hotová. „Pak budeme řešit už jen přípojky k jednotlivým domům“ dodal Horák. Na teplo z dětmarovické elektrárny bude síť napojena v srpnu.

(lis)