Domů Ekonomika Touha jako hn...

Touha jako hnací motor úspěchu

0
Touha jako hnací motor úspěchu

Dovolujeme si Vás pozvat na diskusní setkání s americkým podnikatelem a dobrodruhem Jamesem Cusumanem, který tvrdí, že vše co v životě dělal, dělal rád a Vášně vyvolávajícím českým ekonomem a filosofem Tomášem Sedláčkem, jenž se bude věnovat touze, jako nástroji vedoucímu k úspěchu.

Termín: 10. listopadu 2015 od 17:30

Místo: Regionální hospodářská komora Brno, Výstaviště 1, Brno (místo bude upřesněno dle počtu přihlášených)

Program:

17:30 – 18:00     James A. Cusumano

Rovnováha – osobní i duchovní spojení s prací aneb jak poznat a probudit svoji vášeň a individuální sílu potřebnou k nalezení smyslu své pouti.

18:00 – 18:30    Tomáš Sedláček

Druhá derivace touhy – člověk může nejlépe vyniknout v tom, po čem ve svém nitru touží.

  • Ekonomická ideologie má za to, že člověk dělá to, co chce, že takzvaně maximalizuje svoji užitkovou funkci.
  • To pochopitelně tiše předpokládá, že člověk ví, co chce.
  • V hlubší rovině však člověk neví, co che.
  • A není to otázka prosté nerozhodnosti.
  • Vlastní touhy jsou člověku nepoznatelné.

18:30 – 19:00    Diskuse

19:00 – 20:00   Drobné občerstvení s pohárkem vína

Prezentace bude probíhat v anglickém jazyce, pro zájemce bude tlumočena do českého jazyka. 

Cena:

Člen RHK Brno       250,-Kč

Nečlenská firma     400,-Kč

Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., účet č.377350393/0300, variabilní symbol: 25051110 Při platbě slevovým kuponem je třeba zaslat tento předem.

Profily přednášejících:

cusumanoJim Cusumano zkusil mnoho profesí a ve všech se mu dařilo. Vším, čím byl, byl rád. Zpěvákem, vědeckým pracovníkem, ředitelem, podnikatelem, hoteliérem i spisovatelem. Profesní kariéru zahájil nahráním jednoho hitu. Poté, co získal doktorát z fyzikální chemie a studoval obchod na Harvardu a Stanfordu, působil jako vědecký pracovník a pak jako ředitel výzkumu a vývoje ve společnosti Exxon. V Sillicon Valley stál později u zrodu farmaceutické společnosti Catalytica. V Catalytice zastával funkci prezidenta, generálního ředitele a posléze předsedy. Catalytica Pharmaceuticals začínala se čtyřmi zaměstnanci. Během pěti let zaměstnávala již 2000 osob a její výnos dosáhl téměř 500milionů dolarů, což tržní hodnotu společnosti zvýšilo na 1 miliardu.

V mezičase založil producentskou společnost Chateau Wally Films, jejímž prostřednictvím produkoval celovečerní film What Matters Most, který uváděla kina v 50 zemích. S manželkou Inez se přestěhoval do Prahy a  zrenovoval Chateau Mcely. Mcely jsou dnes luxusním zámecko-lázeňským hotelem v lesním zátiší a získaly ocenění „Nejzelenější hotel světa“ (World Travel Awards). Vytvořil inspirativní weby Leadership for Life a Chateau Mcely Forum, jejichž prostřednictvím učí o síle a potenciálu uvědomělého vedení lidi.

 

sedláček

Tomáš Sedláček vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Dnes zde vyučuje filozofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu.

Je stipendistou Yale University a přednáší pro mnohé české a zahraniční univerzity. V roce 2006 jej Yale Economic Review zařadil do pětice mladých perspektivních ekonomů (Young Guns: 5 Hot Minds in Economics). V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla. Byl také expertním poradcem ministra financí – věnoval se reformám a snižování schodku veřejných rozpočtů. Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Forum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB a je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Je žádaným řečníkem (Royal Society of Arts, Světové ekonomické fórum v Davosu, St. Gallen Symposion, London Festival of Literature) a pravidelným komentátorem ekonomického i společenského dění.

Přihlásit na akci se můžete ZDE!

 

Kontaktní osoba: Petra Lapešová, e-mail: lapesova@rhkbrno.cz, tel: 532 194 951

Partneři