Domů Ekonomika 16. ročník me...

16. ročník mezinárodní konference Transport

0

Již 16. ročník významné mezinárodní konference „Transport“, zaměřené na dopravní infrastrukturu a logistiku v evropských i širších souvislostech, uspořádá Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v Clarion Congress Hotelu Ostrava.

Účastníci konference se zaměří na rozvoj obslužnosti a logistických systémů s cílem prosadit konkrétní projekty a napojit Moravskoslezský kraj na hlavní evropskou dopravní síť.

Termín: 6. – 7. listopadu 2012

Místo konání: Clarion Congress Hotel Ostrava

(Zkrácená 2703, Ostrava – Zábřeh)

Témata: Dopravní priority států v rámci aktualizované sítě TEN-T

Spolupráce na ose Balt – Jadran

Priority Moravskoslezského kraje a jejich návaznost na okolní regiony

„Význam dopravy, dopravní infrastruktury a obslužnosti je pro rozoj Moravskoslezského kraje, České republiky a širšího okolí nadále zásadní. Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje chce k rozvoji těchto oblastí nadále přispívat s využitím mezinárodní konference Transport,“ komentoval generální ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Miroslav Fabian konferenci, jejíž význam dokládá i každoroční přítomnost ministrů, členů diplomatického sboru a dalších významných odborníků z tuzemska i okolních států a Evropské unie.

S Fabianem souhlasí i víceprezident Hospodářské komory České republiky a prezident Sdružení Pavel Bartoš. „Předchozí ročník konference Transport potvrdil oprávněnost požadavků na koncepční a včasné řešení dopravní infrastruktury nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v České republice v kontextu dopravní infrastruktury celé Evropy. Dobře fungující a finančně dostupná infrastruktura i rychlost a spolehlivost dopravy jsou totiž klíčovými faktory rozvoje podnikání,“ dodal Bartoš.

Letošní ročník konference, nad kterým převzali záštitu mimo jiné i český, polský a slovenský ministr dopravy, se tak stane místem prezentace Moravskoslezského kraje, krajů dalších, přeshraničních regionů a jejich koordinace nejen v rámci České republiky ale i Evropské unie. Svědčí o tom každoroční zastoupení krajů, regionů a projednávaná témata.

Více informací o konferenci můžete získat na jejích internetových stránkách.

Pozvánku na konferenci naleznete zde.