Domů Firmy v pohybu Avast má v Br...

Avast má v Brně kanceláře ve stylu Silicon Valley

0

Do moderních a větších prostor v komplexu Vlněna se přestěhovalo téměř 400 českých softwarových inženýrů a bezpečnostních expertů Avastu, kteří se zaměří na umělou inteligenci, výzkum hrozeb i bezpečnost IoT

Avast, globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení, přestěhoval své brněnské zaměstnance do nových moderních prostor v kancelářském komplexu Vlněna. Stejně jako oceněné sídlo Avastu v Praze odpovídají standardům Silicon Valley. Nové kanceláře  se rozprostírají na přibližně 8000 m2 na čtyřech podlažích budovy postavené developerskou společností CTP Invest. Využívají technologie šetrné k životnímu prostředí k vytvoření  pohodlného pracovního prostředí pro téměř 400 zaměstnanců. V nové moderní budově je soustředěna většina globálního týmu virových laboratoří Avastu, ve kterém většinu tvoří Češi, a také české týmy softwarových inženýrů starající se o vývoj produktů a výzkumné týmy, které se zaměřují na implementaci technologií umělé inteligence a zabezpečení zařízení internetu věcí (IoT).

„Česká republika má mnoho talentovaných inženýrů a je domovem předních světových technických univerzit. S nimi uzavíráme aktivní partnerství, díky nimž můžeme najímat vysoce schopné spolupracovníky  do našich vývojových a výzkumných týmů,” říká Vince Steckler, výkonný ředitel společnosti Avast a pokračuje: „Naši brněnskou pobočku považujeme v rámci Avastu za důležité centrum výzkumu a vývoje, kde pracuje téměř 400 českých softwarových inženýrů, bezpečnostních expertů a IT specialistů, kteří jsou hnacím motorem našich inovací po celém světě. Jsme hrdí na své české kořeny a technologickou expertízu, kterou jsme si díky nim vybudovali, takže nyní můžeme chránit lidi po celém světě. Chceme dál růst a Česko bude i nadále hrát důležitou roli v naší náborové strategiiPro nás, coby globální společnost, je rovněž velmi důležité mít srovnatelné standardy pro všechny naše zaměstnance po celém světě a já jsem velice hrdý na to, že brněnské prostory byly upraveny podle našich dalších vlajkových kanceláří, jako je naše sídlo v Praze nebo v San Franciscu.“

Nové brněnské kanceláře mají stejný vysoký standard jako sídlo v Praze, kterému bylo v roce 2017 uděleno ocenění „Employee Friendly“ v soutěži Kanceláře roku a „Nejatraktivnější pracovní prostředí“ v soutěži Zasedačka roku. Díky získání certifikace BREEAM v úrovni „Excellent“, které mají rovněž budovy v americkém Silicon Valley, jsou nové prostory společnosti Avast nejmodernějšími v Brně po stránce environmentální, sociální i ekonomické udržitelnosti. Nové kanceláře nabízejí bezplatnou jídelnu pro snídaně a obědy, odpočinkové a zábavní prostory, hudební místnosti, tělocvičnu, dětský koutek či knihovnu a přitom je stále dostatek místa pro další růst počtu brněnských zaměstnanců.  

Výzkumné a vývojové týmy se v nových a moderních prostorech věnují zkoumání hrozeb, zvláště ransomwaru a zabezpečení řešení pro chytré domácnosti. Martin Hron, bezpečnostní expert Avastu  z Brna nedávno publikoval analýzu, podle níž je ohroženo přes 32 000 chytrých domácností a společností využívající IoT z důvodu chybně nakonfigurovaného protokolu. Pro uživatele nezabezpečená zařízení chytré domácnosti skýtají velká rizika včetně odcizení osobních údajů, ransomwarového útoku a dokonce i fyzického ohrožení. To z výzkumu této oblasti dělá prioritu.  

Avast ve svém centru v Brně vyvíjí průlomová řešení pro ochranu IoT včetně řešení Avast Smart Home Security, které chrání všechna připojená zařízení a pomáhá tak udržovat domovy v bezpečí a životy v soukromí.