Domů Ekonomika Firmy v pohyb...

Firmy v pohybu – květen

Logica

Novým ředitelem divize pro veřejný sektor společnosti Logica ve střední a východní Evropě se stal bývalý vedoucí veřejného sektoru firmy AutoCont Dalibor Škovronek. Ve funkci nahradil Pavla Sedláčka, který v rámci firmy přešel na jinou pozici.

Tesco stores

Obchodním ředitelem Tesco Stores ČR se stal Jesper Lauridsen (43) z Dánska. „Mojí prioritou je zkvalitňovat služby. Zaměřím se na vytváření pevnějších vztahů s dodavateli, podporu českých výrobků a rozšíření sortimentu potravin v různých kategoriích včetně bio a prémiových značek, a to vždy s důrazem na kvalitu a nejnižší cenu na trhu,“ řekl při svém nástupu Lauridsen.

PricewaterhouseCoopers

Do čela poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) v České republice se poprvé v její historii postavil Čech, Jiří Moser (43). Jiří Moser dosud zastával funkci řídícího partnera poradenských služeb. Tuto funkci si ponechává i nadále.

MT Legal

Aleš Chamrád posiluje tým advokátů společnosti MT Legal. Jeho specializací bude především obchodní arbitráž, právo v oblasti energetiky a farmacie. Mgr. Aleš Chamrád, LL.M., je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (Mgr.) a Erasmus University Rotterdam (LL.M). Před zahájením spolupráce s advokátní kanceláří MT Legal působil několik let v advokacii. Specializuje se zejména na oblast sporných řízení se zaměřením na obchodní arbitráž včetně sporů týkajících se práva duševního vlastnictví, práva insolvenčního, práva korporátního a dále na právo soutěžní, farmaceutické, energetické a závazkové.

Česká pojišťovna

Generální ředitel České pojišťovny Ivan Vodička končí ve své funkci. Manažerský tým ČP povede její dosavadní náměstek pro služby klientům Pavel Řehák. Do ČP přišel Pavel Řehák v roce 2006 ze společnosti McKinsey. Po získání nezbytných souhlasů bude Pavel Řehák řídit Českou pojišťovnu z pozice výkonného místopředsedy představenstva.