Domů Ekonomika Firmy v pohyb...

Firmy v pohybu – září

0

Podívejte se, v jakých firmách sedí od září do října noví lidé. Zjistěte koho vystřídail a jak se jmenují.

Povodí Moravy

Ministr zemědělství Ivan Fuksa odvolal generálního ředitele Povodí Moravy Libora Dostála. Nahradil ho Radim Světlík, dosavadní provozní ředitel a ředitel závodu Dyje. Ministr obměnil i dozorčí radu podniku. Zasedne v ní zastupitel městské části Brno-sever Jiří Hos a Robert Knobloch. Ke změnám Fuksu přiměla mimo jiné osobní návštěva zaplavených oblastí na Olomoucku.

Lesy České republiky

Ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) částečně obměnil složení dozorčí rady státního podniku Lesy České republiky. Nově v ní zasednou ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády Miroslav Zámečník, brněnský advokát a současný místopředseda ODS Pavel Blažek. Ministerstvo bude v radě LČR zastupovat Fuksův první náměstek Roman Boček.

České dráhy

Do dozorčí rady Českých drah také přišli noví lidé. Zasedne v ní Lukáš Hampl, který dříve působil dříve například v Úřadě pro dohled nad družstevními záložnami. Jeho kolegou bude Michael Hrbata – exposlanec ODS, nyní náměstek ministra obrany. TOP 09 nominovala Miroslav Nádvorník, který vede velkou dopravní společnost MD Logistika. Ministerstvo dopravy bude zastupovat náměstek ministra Radek Šmerda. Ten je zároveň šéf řídícího výboru Českých drah.

Škoda Transportation

Novými majiteli firmy Škoda Transportation, posledního výrobního podniku plzeňské Škody Holding, se stanou čtyři fyzické osoby. Dva z nich jsou vrcholoví manažeři holdingu, jeho generální ředitel Tomáš Krsek a druhý nejvyšší představitel firmy Michal Korecký. Předního evropského výrobce kolejových vozidel dále ovládne Marek Čmejla a Jiří Diviš, manažeři zahraniční investiční společnosti Appian, která jako dosavadní stoprocentní majitel holdingu prodá podíly všem čtyřem osobám

ČEZ

Předsedou dozorčí rady ČEZ se stal Martin Říman, který na postu předsedy dozorčí rady nahradil současného ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka. Funkce místopředsedy rady se ujal Eduard Janota.

České Radiokomunikace

Kamil Levinský, dosavadní obchodní ředitel Českých Radiokomunikací, převezme post generálního ředitele od Jane Hannah, která bude poté předsedkyní představenstva.

Česká exportní banka

Lubomír Pokorný k 8. září 2010 odstoupil z funkce generálního ředitele České exportní banky, řízením banky byl pověřen Michal Bakajsa, místopředseda představenstva. Dozorčí rada banky na svém zasedání 6. září 2010 zvolila náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka předsedou dozorčí rady.

CzechInvest

Generálním ředitelem státní agentury CzechInvest je Miroslav Křížek. Předcházející šéfka CzechInvestu Alexandra Rudyšarová v agentuře zůstává na postu první náměstkyně. Křížek je

Žádné komentáře

Napište komentář