Domů Ekonomika Firmy v pohyb...

Firmy v pohybu

OKD Doprava

Novou šéfkou personálního oddělení firmy OKD Doprava je Klara Gombosová. bude odpovědná za personální politiku největšího soukromého železničního nákladního dopravce. Její výzvou při nástupu do funkce je rychlé zvládnutí základů češtiny.

Deloitte

Skupinu Deloitte v ČR rozšířila nová firma Deloitte Legal. Tým jejích právníků povede Antonín Kazda (37). Jeho doménou je ochrana duševního vlastnictví. Kazda hovoří šesti jazyky a rád posiluje.

OMD

Petr Bažant (33) byl pověřen dočasným vedením agentury OMD Czech a skupiny Omnicom Media Group. Nastoupil po smrti zakladatele firmy Vladimíra Zemana, kterého zabila lavina.

Hewlett-Packard

Pracovní tým společnosti Hewlett-Packard, s.r.o. rozšířili v průběhu druhého čtvrtletí fiskálního roku 2010 dva manažeři – Jan Jiskra a Tomáš Kubát. Jan Jiskra (39 let) pracuje v HP na pozici StorageWorks Division Sales Manager. Na této pozici je zodpovědný za tým obchodních specialistů a presales konzultantů specializující se na oblast datových úložišť (storage). Tomáš Kubát (44 let) byl v únoru letošního roku jmenován ředitelem jednotky BCS divize HP ESSN. Tato jednotka má na starosti obchodní rozvoj v oblasti podnikových systémů s kritickou důležitostí pro business (BCS, Business Critical Systems).

CS Cargo

Na nově vytvořenou pozici ředitele pro informační technologie logistické skupiny CS Cargo nastoupil Jaromír Štiller, který dosud působil ve společnosti Marks and Spencer ČR.

Telefónica O2

Telefónica O2 zřídila divizi centrálního marketingu, kterou povede Jiří Dvorjačanský.

Google

Marketing internetové firmy Google ve Velké Británii a Irsku bude od května řídit Češka Kateřina Holcmanová. Dosud působila na stejné pozici v Česku.

Manažer roku

Vítězem 17. ročníku soutěže Manažer roku 2009 se stal šéf společnosti Linet Zbyněk Frolík, titul Manažerky roku získala generální ředitelka společnosti Vodafone Muriel Antonová. Ve finále vybírala komise mezi 73 manažery a manažerkami.