Domů Dění v regionech Olomoucký Živ...

Olomoucký Živnostník roku prodává zákusky z tvarůžků

Olomoucký kraj už zná svou firmu a živnostníka roku. Nebo alespoň vítěze regionálního kola soutěží Vodafone Firma roku a Živnostník roku 2012, které patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi.

Vítěze olomouckého kola vyhlásili organizátoři spolu s náměstkem hejtmana Radovanem Raštákem minulý čtvrtek. Titul Vodafone Firma roku Olomouckého kraje vybojovala společnost LASKI, výrobce a prodejce komunální techniky ze Smržice. V kategorii Era Živnostník roku porotce v Olomouci nejvíc zaujala Tvarůžková cukrárna v Lošticích podnikatele Zbyňka Poštulky.

Společnost LASKI, která od roku 1992 vyrábí frézy na pařezy, štěpkovače, drtičky dřeva a vysavače na listí, dokázala prorazit v konkurenci 247 dalších podniků. „Ve výrobě fréz na pařezy patříme k největším výrobcům na evropském kontinentě. Exportujeme do téměř padesáti zemí světa,“ pochlubili se zástupci firmy.

Porotce soutěže Zdeňka Polnara na LASKI zaujal hlavně obor jejího podnikání a pozitivní dopad na životní prostředí, který výrobky této firmy mají. „Tato společnost nejen prodává, ale i vyrábí a investuje do vývoje. Firma je významným zaměstnavatelem a opomenout nemůžeme ani to, že se svými výrobky uspěla na zahraničních trzích,“ vysvětlil Polnar.

O živnostenský titul bojovalo 191 podnikatelů. Uspěl Zbyněk Poštulka, který prodává slané zákusky vyrobené z tvarůžků. „Pan Poštulka podniká v oboru krátkou dobu a dostal se opravdu daleko. Je to živnostník zastupující světoznámý tradiční výrobek Olomouckého kraje. Posbíral už řadu ocenění a jeho cukrárna je také častým cílem turistů. Podílí se tak na propagaci Olomouckého kraje. Vyzdvihnul bych také jeho snahu neustále se rozvíjet,“ komentoval rozhodnutí poroty její člen David Rokosz, manažer pro rozvoj obchodu a akvizic Poštovní spořitelny.

Poštulka začal s manželkou vyrábět a prodávat tvarůžkové moučníky podle rodinné receptury v roce 2009. Jejich produkty za tři roky posbíraly řadu ocenění. Když v letošním roce přejmenovali svou prodejnu na Tvarůžkovou cukrárnu, vzbudili nevídaný zájem médií a turistů.

I v ostatních moravských krajích už znají vítěze obou soutěžních kategorií. A vítězové jsou to opravdu různorodí. V Moravskoslezském kraji se tak například firmou roku stal rodinný podnik Mlýn Herber z Opavy, zatímco na Vysočině vyhrála První brněnská strojírna Velká Bíteš se 714 zaměstnanci.

Vítězové regionálních kol se zúčastní celostátního finále. Jeho výsledky porotci vyhlásí 4. prosince v Praze.

Žádné komentáře

Napište komentář