Domů Ekonomika Úspěšní stude...

Úspěšní studenti založí firmu ve Spojených státech

0

Založit si start-up firmu přímo v New Yorku. O tuto možnost budou soutěžit studenti Ateliéru vizuální komunikace Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FMK UTB). V týmech spolu s posluchači Českého vysokého učení technického (ČVUT) připraví aplikace pro chytré telefony a tablety. Vítězný tým získá podporu při založení firmy ve Varick Street Incubator v New Yorku.

„Ateliér vizuální komunikace se cíleně orientuje na oblast elektronického publikování, tedy web design, mobilní aplikace a další. Naši studenti jsou především grafici a přestože mnozí z nich dokáží své návrhy převést do funkčního prototypu, přece jen není v našich silách zajímavé koncepty realizovat. Hledal jsem proto někoho, kdo by práce našich studentů dokázal převést ve funkční mobilní aplikace. Oslovil jsem Jana Šedivého z ČVUT, jenž řešil opačný problém – jeho studenti, programující aplikace, naopak postrádají designéry pro uživatelská rozhraní svých aplikací,“ řekl Bohuslav Stránský z Ateliéru vizuální komunikace.

Společně proto vyhlásili soutěž o nejlepší mobilní aplikaci. Každý z projektů přihlášených do soutěže musí představovat funkční prototyp. „Tady je důležitá spolupráce grafiků s programátory, zatímco většina ostatních soutěží je nastavena pro jednotlivce nebo týmy v rámci jednoho oboru. Další odlišností je mezinárodní aspekt a vzdálená spolupráce: členové týmu se v průběhu soutěže fyzicky nepotkají a po celou dobu budou komunikovat pouze prostřednictvím on-line komunikačních prostředků,“ vysvětlil Stránský.

Studentské týmy mohou své projekty do soutěže přihlašovat až do 5. listopadu. „Nejaktivnější studenti se přihlásili ihned po jejím vyhlášení. Předpokládám, že z našeho ateliéru se přihlásí tak 15 studentů,“ odhadl Stránský a dodal, že pro účastníky soutěže bude asi největší motivací možnost realizovat svůj návrh v mezinárodním týmu, navázání kontaktů a získání zkušeností. „Pro každého designéra je realizace návrhu a zpětná vazba od uživatelů největším motorem další inovace. A možnost zkusit štěstí rovnou na největším trhu s mobilními aplikacemi je určitě velmi lákavý bonus,“ dodal Stránský.