Domů Ekonomika V soutěži Pod...

V soutěži Podnikatel roku zaujme hlavně příběh

0

Zajímavý podnikatelský příběh hledá společnost Ernst & Young v třináctém ročníku soutěže Podnikatel roku. V boji o titul nejlepšího podnikatele roku 2012 tak nerozhodnou pouze čísla.

„Proč soutěžit o titul Ernst & Young Podnikatel roku? Protože tato země potřebuje pozitivní podnikatelské vzory, které dávají slovu podnikatel ten správný význam a jejichž prostřednictvím se zlepší názor na podnikání v České republice. I přes všechny černé scénáře týkající se vývoje evropské i globální ekonomiky se řadě českých podnikatelů daří úspěšně působit či exportovat na zahraniční trhy. Zároveň často významně ovlivňují rozvoj regionu, ve kterém působí. Mohou tak jít příkladem ostatním. Chtěla bych proto vyzvat úspěšné podnikatele, aby se do soutěže přihlásili a podělili se o svůj podnikatelský příběh i recept na úspěch,“ říká vedoucí partnerka Ernst & Young v Česku Magdalena Souček.

Podnikatele roku hledají i v krajích

Soutěží se v několika kategoriích a kromě celorepublikového vítěze, který bude Česko reprezentovat na světovém finále v Monte Carlu, ocení porota i nejlepší podnikatele v krajích. Na Olomoucku převzal nad soutěží záštitu dokonce tamní hejtman Martin Tesařík. „Vždy budu maximálně podporovat soutěže tohoto typu, neboť mají hned několikerý pozitivní dopad na prosperitu našeho kraje. Podnikatel roku vyhodnotí a ocení nejvýraznější osobnosti v oblasti rozvoje a informace o něm se prostřednictvím soutěže dostane do povědomí veřejnosti. Prosperita kraje stojí na těchto osobnostech a ocenění si zaslouží. Soutěž zároveň motivuje podnikatele k inovacím, soutěživosti a rozšiřování aktivit, čímž vznikají nová pracovní místa,“ zdůvodnil svou podporu Tesařík.

Porotci soutěže se každoročně řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jasně dokazují zdraví a růst firmy. Kromě čísel však porota zohlední i osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh.

Inspirace a motivace

Co si ale ze soutěže odnesou sami účastníci? Podle předsedy poroty a Podnikatele roku 2011 Jannise Samarase ze společnosti KOFOLA to bude hlavně mnoho inspirace a motivace. „Titul Podnikatel roku České republiky jsem vnímal jako uznání práce všech lidí v Kofole, kteří dělají skvělou práci a posouvají tak Kofolu dál. Byl to úspěch celé firmy a jsem rád, že jsme ho společně získali. Světové kolo v Monte Carlu bylo pro mě nečekaná příležitost k setkání s velmi zajímavými podnikateli z celého světa,“ vysvětlil Samaras.

Soutěže Ernst & Young Podnikatel roku 2012 se může zúčastnit podnikatel, který vlastní minimálně čtvrtinu základního jmění firmy, nebo spolumajitel veřejné obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její chod. Taková společnost pak musí existovat nejméně dva roky a musí mít alespoň deset zaměstnanců. Zajemci mohou přihlášky do soutěže posílat do 30. listopadu. Tip na podnikatele může do soutěže poslat také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo manžel(ka).

Soutěžní kategorie

Podnikatel roku České republiky

Technologický podnikatel roku

Začínající podnikatel roku

Sociálně prospěšný podnikatel roku