Domů IT a e-Government Lidé se spoju...

Lidé se spojují na portálu, chtějí ušetřit

Od poloviny ledna je v provozu veřejný portál www.akcez.cz. Má umožnit jednotlivcům, zaměstnancům, živnostníkům i podnikatelům spojit se ve větší skupiny a získat tak silnější vyjednávací sílu u velkých firem k výrazným množstevním slevám.

„Portál AkceZ.cz vznikl jako nápad našich členů, skupiny menších podnikatelů, kteří se rozhodli získat cenově výhodnější zboží a služby, do té doby dostupné pouze velkým podnikům. Rozhodli se nikam nepřidávat, pouze snadnou registrací na portálu umožňují každému vytvořit co nejpočetnější skupinu spoluobčanů k získání lepších cen od telefonních operátorů, bank nebo pojišťoven na principu množstevní slevy. Tento nápad vítáme a podporujeme jeho proces,“ řekla místopředsedkyně Unie malých a středních podniků ČR Radomíra Kotlárová.

První den od spuštění se na portál zaregistrovalo do skupiny 100 lidí za lepší telefonní služby a toto číslo každý den rychle narůstá. Největší skupiny tvoří lidé, kteří se rozhodli sdružit pro vyjednávání s poskytovateli zejména telefonních paušálů a dodavateli pohonných hmot. Portál tak monitoruje preference a kritiku od veřejnosti vůči základním službám a zboží denní potřeby na českém trhu.

„Díky spojení s Unií malých a středních podnikatelů máme silnou pozici pro vyjednávání s velkými společnostmi. Zvýhodněnou nabídku rozešleme všem registrovaným ve skupině a záleží na nich, zda se ji i rozhodnou přijmout. Čím dříve dáme dohromady velké skupiny lidí pro dané služby nebo zboží, tím dříve pro nás získáme slevy,“ uvedl spoluautor portálu Alexandr Harant.

Žádné komentáře

Napište komentář