Domů IT a e-Government Lidé se spoju...

Lidé se spojují na portálu, chtějí ušetřit

Od poloviny ledna je v provozu veřejný portál www.akcez.cz. Má umožnit jednotlivcům, zaměstnancům, živnostníkům i podnikatelům spojit se ve větší skupiny a získat tak silnější vyjednávací sílu u velkých firem k výrazným množstevním slevám.

„Portál AkceZ.cz vznikl jako nápad našich členů, skupiny menších podnikatelů, kteří se rozhodli získat cenově výhodnější zboží a služby, do té doby dostupné pouze velkým podnikům. Rozhodli se nikam nepřidávat, pouze snadnou registrací na portálu umožňují každému vytvořit co nejpočetnější skupinu spoluobčanů k získání lepších cen od telefonních operátorů, bank nebo pojišťoven na principu množstevní slevy. Tento nápad vítáme a podporujeme jeho proces,“ řekla místopředsedkyně Unie malých a středních podniků ČR Radomíra Kotlárová.

První den od spuštění se na portál zaregistrovalo do skupiny 100 lidí za lepší telefonní služby a toto číslo každý den rychle narůstá. Největší skupiny tvoří lidé, kteří se rozhodli sdružit pro vyjednávání s poskytovateli zejména telefonních paušálů a dodavateli pohonných hmot. Portál tak monitoruje preference a kritiku od veřejnosti vůči základním službám a zboží denní potřeby na českém trhu.

„Díky spojení s Unií malých a středních podnikatelů máme silnou pozici pro vyjednávání s velkými společnostmi. Zvýhodněnou nabídku rozešleme všem registrovaným ve skupině a záleží na nich, zda se ji i rozhodnou přijmout. Čím dříve dáme dohromady velké skupiny lidí pro dané služby nebo zboží, tím dříve pro nás získáme slevy,“ uvedl spoluautor portálu Alexandr Harant.

Žádné komentáře

Napište komentář

Doplňte správně hádanku *