Domů IT a e-Government Ostrava vyhlá...

Ostrava vyhlásila další elektronickou aukci – na motorovou naftu

Další komoditou, ve které se Ostrava rozhodla ušetřit, jsou pohonné hmoty. Před nedávnem proto rozhodlo vedení města o vyhlášení centralizované veřejné zakázky na dodávku motorové nafty pro organizace v rámci resortu. Předpokládaný objem zakázky je přibližně 1 miliarda korun. Své nabídky mohou dodavatelé podávat do 10. 5. 2012.

I tuto komoditu bude město soutěžit v rámci Systému sdružených nákupů, které zavedlo už před dvěma lety pro všech svých 180 organizací.

Ceny pohonných hmot za poslední období výrazně vzrostly. Podle zjištění Českého statistického úřadu (ČSÚ) se cena motorové nafty prodávala v průměru kolem 37 korun za litr včetně DPH. Přitom jen Dopravní podnik Ostrava má přes 300 autobusů, pro které musí naftu nakupovat, aby zajistil městskou hromadnou dopravu nejen pro Ostravu, ale i okolí.

„Dopravní podnik Ostrava nebo například OZO mají samozřejmě smluvně zajištěné lepší ceny, než jsou standardně na benzinových stanicích, jelikož odebírají naftu ve velkém. Navíc už nějakou dobu soutěží i naftu formou elektronických aukcí a dosahují tak na ceny ještě nižší. Chceme však, aby i další organizace, jako je Městská nemocnice Ostrava nebo ZOO a další mohli nakupovat i naftu levněji. Dohodli jsme se proto, že poptávku za tyto, ale i další organizace sdružíme a budeme soutěžit najednou, abychom dosáhli na co nejlepší ceny,“ uvedl primátor města Petr Kajnar. Ostrava už díky Systému sdružených nákupů ušetřila přes 110 milionů korun.

Žádné komentáře

Napište komentář