Domů Ekonomika Y Soft v Brně...

Y Soft v Brně otevírá novou výrobu

Y Soft, přední dodavatel podnikových workflow řešení, oznámil plán přesunout stávající výrobní zázemí z brněnské centrály do větších prostor.

Nová výrobní linka, stejně jako oddělení pro objednávky a logistiku tak nyní sídlí v samostatné budově v areálu brněnského Technologického parku. Y Soft si tímto krokem zajišťuje navýšení výrobní kapacity a vysokou kvalitu výrobní infrastruktury a slibuje si od něj podporu dalšího růstu. Posílení kapacit rovněž umožní efektivnější sdílení výroby se startupy z portfolia YSoft Ventures, které se zaměřují na IoT.

Y Soft vyrábí vlastní hardware, který doplňuje klíčový produkt firmy – YSoft SafeQ, platformu pro podniková workflow řešení. V průběhu posledního roku se poptávka po tomto hardwaru zvýšila o více než 20 procent. Zejména šlo o USB čtečky karet. Ve strategii vyrábět vlastní hardware spočívá i jedna z výhod investiční divize Y Soft Ventures. Oproti jiným venture kapitálovým projektům díky ní dokáže startupům zprostředkovat know-how v různých oblastech, mimo jiné i pokud jde o výrobu a logistiku. Z nového výrobního zázemí tak budou těžit i tyto mladé firmy.

Nové výrobní prostory jsou nyní s polohu 1 200 čtverečních metrů třikrát větší než dosavadní zázemí, které sídlilo v brněnské centrále firmy. Setrváním v areálu Technologického parku si ale Y Soft udrží úzkou spolupráci mezi R&D, designovými a výrobními týmy. Do nové budovy se rovněž přesunou i týmy z oddělení pro zpracování objednávek a logistiky.

“Výroba vlastního hardware je pro nás jednou z hlavních strategických výhod. Díky tomu dokážeme zajistit bezchybnou kompatibilitu se softwarovou částí našich řešení. Navýšení kapacit nám umožní udržet krok s rostoucí poptávkou a dále inovovat v oblasti hardwaru,” řekl Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Softu.

Přesun do nové budovy rovněž nabídl příležitost modernizovat výrobní zařízení a technologie. Produkční linka je nyní 7-10krát rychlejší. Každé výrobní zařízení je nyní připojeno k centrální databázi, takže informace spojené s výrobními fázemi jednotlivých produktů se ukládají pro případ potřeby zpětného vyhledání a analýzy.

“Například budeme monitorovat a analyzovat data každé komponenty tištěných obvodů. Díky tomu budeme mnohem efektivnější při řešení případných problémů a dlouhodobém zvyšování výrobní kvality našeho hardwaru,“ doplnil Marcel Fejtek, COO a šéf výroby Y Softu. Y Soft plánuje zahájit ostrý povoz nové výrobní infrastruktury do konce října. Na začátku listopadu pak novou výrobu oficiálně otevře.