Domů Kultura a zábava Aktivní život...

Aktivní životní styl představí veletrh Moravia Sport Expo

0

Pražské Sport Expo bude mít v Olomouci svůj protějšek, který má ambici stát se největším nejen sportovním veletrhem na Moravě. Olomouc oslaví pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc nejen novou tratí, větším množstvím běžců a přímým přenosem na Seznam.cz, ale také novinkou – veletrhem pro příznivce aktivního životního stylu. Moravia Sport Expo odstartuje už tento pátek a všechny sportovní nadšence přivítá i v sobotu.

Až dosud si běžci do expa chodili pouze pro startovní balíčky a čísla, od letoška bude celý nový pavilon A na Výstavišti Flora zaplněn sportovním vybavením, obuví a vším, co ke sportu patří. Kromě všudypřítomného běhu nabízí veletrh návštěvníkům zajímavé prezentace dalších populárních sportů i zahraničních maratonů.

„Při plánování veletrhu jsme se inspirovali Sport Expem, které se koná v rámci Volkswagen Maratonu Praha. V prvních letech tam zavítali jen účastníci závodu, ale od té doby, co se z něho stal zároveň veletrh pro všechny, co mají rádi sport, ho během tří dnů navštíví více než čtyřicet tisíc lidí. Věřím, že si získá stejnou oblibu i na Moravě,“ řekl Slavomír Michalik z organizačního týmu RunCzech.

Moravia Sport Expo bude pro všechny návštěvníky otevřeno zdarma od pátku 20. června do soboty 21. června, vždy od 9 do 19 hodin. V této době si mohou běžci vyzvednout svá startovní čísla na Mattoni 1/2Maraton Olomouc i dm rodinný běh, ale hlavně se mohou těšit na zajímavý doprovodný program. „Při plánování programu jsme mysleli zejména na rodiny s dětmi i na všechny, co mají rádi aktivní styl života,“ dodal Michalik.

Objeví se maratonské hvězdy

V průběhu půlmaratonského víkendu navštíví Moravia Sport Expo maratonské hvězdy a favorité závodu Wilson Kipsang, Edna Kiplagat i Dennis Kimetto, proběhnou autogramiády s olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannnovou, olomouckou rodačkou Petrou Kamínkovou a dalšími známými osobnostmi. O sportovní a zdravotní přednášky se postará Univerzita Palackého, všichni si pak budou moci vyzkoušet lezeckou stěnu nebo se projít po slackline. Nesmí chybět ani tradiční předzávodní proběhnutí. Vybíhá se v pátek 20. června v 17 hodin od Expa. Součástí pátečního programu je i štafeta vozíčkářů, která se rozjede ve 13 hodin Smetanovými sady a bude zakončena v 19 hodin koncertem skupiny Live Music Super Heroes. Kompletní program naleznete na www.runczech.com.

Přímo na Moravia Sport Expu nebo díky speciální aplikaci může každý fanoušek nahrát vzkaz pro konkrétního běžce. Unikátní systém, kdy se mu vzkaz přehraje na obrazovce u osmnáctého kilometru, až bude probíhat kolem, připravili hlavní partneři Birell a Volkswagen (více info na www.fandimemaratoncum.cz).

Moravia Sport Expo bude pro všechny návštěvníky otevřeno od pátku 20. června do soboty 21. června, vždy od 9 do 19 hodin. Vstupné je zdarma.