Domů Kultura a zábava Brno čekají h...

Brno čekají hudební hody. Během tří dnů zahraje Herbie Hancock a ZAZ

ZAZ

Tři dny, dva velkolepé koncerty. Brněnská hala Vodova zažije v krátkém čase dvě hudební lahůdky. V sobotu 29. listopadu tu vystoupí legendární americký pianista Herbie Hancock a v pondělí 1. prosince rozverná francouzská zpěvačka ZAZ. Oba koncerty začínají o půl osmé. Vstupenky na jazzové kvarteto Herbieho Hancocka lze zakoupit na webu www.herbiehancock.eu, v sítích SMS Ticket, Ticketportal a v tradičních kamenných předprodejích. Posledních pár desítek VIP vstupenek na koncert ZAZ nabízí web www.nejkoncerty.cz a tradiční předprodeje.

„Na Herbieho Hancocka budeme prodávat vstupenky i na místě. Kdo si chce užít koncert na ploše, měl by si je ale raději koupit dřív. Zbývají jich totiž už jen poslední desítky,“ upozorňuje umělecký ředitel agentury Twentyfourseven Promotions a JazzFestu Brno Vilém Spilka. To fanoušci ZAZ musí jednat o poznání rychleji. Koncert byl měsíc předem vyprodaný. Poté co někteří čestní hosté nevyužili pozvání, poskytli pořadatelé veřejnosti ještě limitovanou edici VIP vstupenek, ale i ty rychle mizí. Během týdne jich z prodeje ubyly tři čtvrtiny a v současnosti jich zbývá už sotva několik desítek. „VIP vstupenky přinášejí jejich majitelům atraktivní bonusy. Jako dárek dostanou nové CD a DVD od ZAZ, mají přednostní vstup do haly, exkluzivní garantovaná místa k sezení a po koncertě se můžou doplnit energii a občerstvit se ve VIP zóně. Podrobnosti o bonusech se zájemci dočtou na našem webu www.nejkoncerty.cz,“ říká Spilka. Pořadatelé zároveň nevylučují, že několik málo vstupenek VIP v kategorii na sezení bude v prodeji i na místě.

Oba koncerty začínají o půl osmé a hala se v obou případech otevře už v 18 hodin. Majitelé VIP vstupenek na koncert ZAZ do haly můžou vklouznout už o čtvrt hodiny dřív a dostat se tak přímo pod pódium. U obou koncertů pomohou návštěvníkům infostánky, z nichž jeden bude před halou a druhý uvnitř. Vzhledem k nízkému počtu parkovacích míst doporučují pořadatelé dopravu pomocí MHD, případně využít parkovací stání v okolních ulicích – Purkyňova, Srbská, Vodova, Riegrova či Hlaváčkova.

Herbie Hancock zahrál v Česku během své více než padesátileté kariéry dosud jen dvakrát a v obou případech v Praze. Na svůj první brněnský koncert přijede čtyřiasedmdesátiletý a stále vitální hudebník v nejsilnějším možném jazzovém kvartetu, v němž nechybí ani Stingův bubeník Vinnie Colaiuta. Americký pianista a skladatel, který svojí tvorbou ovlivnil nejen jazzmany, ale i současné hvězdy pop-music, hip-hopu či funku, je držitelem Oscara za filmovou hudbu a čtrnácti cen Grammy. Podle odborníků patří k nejvýznamnějším osobnostem jazzu za poslední půlstoletí.

ZAZ si získala celoevropskou popularitu v roce 2010 svým singlem Je Veux ze svého debutového alba a pozici nejoblíbenější francouzské zpěvačky si udržuje i nadále. Svůj úspěch potvrdila druhým albem Recto Verso a právě v rámci turné k této desce k nám přijíždí vůbec poprvé na samostatný koncert. Dosud u nás vystupovala pouze jako součást festivalu Colours of Ostrava, kde si získala další tisíce fanoušků. ZAZ vyšlo 10. listopadu nové album Paris, ale show k němu začne připravovat až na začátku příštího roku. Přesto není vyloučené, že malou ochutnávku nabídne brněnským fanouškům už nyní.

Stránky Moravského hospodářství jsou tím nejlepším místem pro vaši reklamu. Vytváříme komunikační most mezi státní správou a samosprávou a managementem firem.

Žádné komentáře

Napište komentář

Doplňte správně hádanku *