Domů Kultura a zábava Festival Ibér...

Festival Ibérica láká programem plným hudby, tance a gastronomie

0

I letos se příznivci iberoamerické kultury mohou na konci června těšit na bohatý program zahrnující taneční, hudební i divadelní představení, gastronomickou fiestu, workshopy, tvůrčí dílny, přehlídku iberoamerických filmů nebo cestovatelskou přednášku. Většina festivalového programu, který pořadatelé naplánovali na termín od 24. do 30. června, se odehraje v Brně, ale Ibérica jako vždy zavítá i do Prahy.

Festival odstartuje právě v pražském Divadle pod Palmovkou, a to 24. června komponovaným představením Vracím se pro svá křídla – Vuelvo por mis alas. Vrcholem programu pak bude 28. června tradiční galakoncert pod širým nebem na nádvoří hradu Špilberk, jehož hvězdami budou flamenková tanečnice Cristina Aguilera a kytarista a zpěvák Diego Guerrero. „Láska a smutek, srdce naplněná touhou i ta zlomená. Flamenco je ryzí emoce a tanečnice Cristina Aguilera ji dokáže zprostředkovat se strhující vášní,“ říká o představení dramaturg festivalu Petr Vít.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji na webu iberica.cz a v síti Ticketmaster. Prostřednictvím festivalového webu se mohou zájemci přihlásit také na tvůrčí dílny a workshopy.