Domů Kultura a zábava Galavečer Mag...

Galavečer Magnus regia pomáhal i bavil

V pátek 30. listopadu proběhl v Mahenově činohře v Brně slavnostní Galavečer Magnus Regia, vydavatele Moravského hospodářství, na kterém byl předán finanční dar 150 tisíc korun Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.

Před představením Cyrano z Bergeraku jej převzal z rukou jednatelky Magdy Slaninové a Pavla Káčera, jednatele RWE Distribuční služby – coby zástupce jednoho z hlavních obchodních partnerů Galavečera, ředitel nemocnice Petr Koška. Částka bude použita k zakoupení přístroje hemochron, který bude využíván v péči o nemocné pacienty s kardiovaskulárními onemocněními na I. kardioangiologické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny.

Zároveň zde byly vyhlášeny výsledky soutěže Moravského hospodářství „O nejkrásnější dětské hřiště“. Vítěze, kteří uspěli v konkurenci téměř šedesátky hřišť, přišla vyhlásit šéfredaktorka Hana Nečasová, která zároveň poděkovala jak celé porotě, tak všem zúčastněným městům a obcím. Vítězem soutěže o „Nejkrásnější dětské hřiště“ se stal Zlín. Na druhém místě se umístil Přerov, třetí skončilo Velké Meziříčí.

Galavečerem, který v Brně zahajoval advent, provázel moderátor Zbyněk Loucký. Co ovšem hosty nejvíc dostalo, bylo krásně zpracované představení Cyrano z Bergeraku, které ztvárnil Petr Halberstadt, umělecký vedoucí Mahenovy činohry. Jednoduchá scéna skvěle kontrastovala s výkonem herců, především všech tří hlavních postav.

„Toto představení jsme vybrali na náš letošní Galavečer záměrně,“ říká jednatelka Magda Slaninová, „je plné nádherných citů a emocí a v dnešní uspěchané předvánoční době nás všechny doslova vytrhlo z každodenních starostí.“

Velké poděkování patří všem obchodním partnerům, firmám i jednotlivcům za finanční příspěvky a zakoupené vstupenky. Díky vám všem!