Domů Kultura a zábava Festival Ibér...

Festival Ibérica přiveze do Brna hvězdy flamenka Arcángela a Patricii Guerrero

0
Ibérica

Dvanáctý ročník festivalu Ibérica mezi 30. červnem. a 4. červencem přenese do srdce Evropy jedinečnou atmosféru jižního Španělska a Latinské Ameriky. Závěrečný galakoncert pod širým nebem na nádvoří Špilberku obstará hvězdné mladé duo, uhrančivý zpěvák Arcángel a půvabná tanečnice Patricia Guerrero.

Tradiční festival Ibérica pro letošní rok připravil řadu novinek a změn. Stejně jako v předchozích jedenácti ročnících však na návštěvníky čekají nezapomenutelné zážitky. Hlavní část programu se přesouvá z Boskovic do Brna, přesto festival naváže na dosavadní tradici a kromě Brna zavítá i do Prahy a někdejšího centra Ibériky, Boskovic. „Přesun hlavních aktivit do Brna nabízí širší možnosti pro obyvatele jihomoravské metropole i novou motivaci realizačnímu týmu. Věříme, že i v jedinečných brněnských kulisách hradu Špilberk či v nádherných sálech historických budov vytvoří festivaloví návštěvníci neopakovatelnou atmosféru,“ říká umělecký ředitel festivalu Petr Vít. Do Brna se stěhuje většina koncertů i oblíbené tvůrčí dílny.

Ibérica v ulicích

V poslední školní a zároveň první festivalový den zamíří Ibérica do ulic. Můžete se těšit na kulturní program na Staré radnici a bohatý gastronomický festival v jejím okolí. K ochutnání tu bude to nejlepší ze španělské a latinskoamerické gastronomie – španělská paella, kolumbijské rumy a káva či španělská vína včetně oblíbeného sherry. Na gastronomickou přehlídku naváže ve 20:00 flamenkový koncert Puntal sevillského tanečníka Davida Péreze v Divadle Husa na provázku. Stejné představení uvidí o den později i návštěvníci festivalu v Boskovicích. Hlavní hvězdy festivalu, legendární zpěvák Arcángel a brilantní tanečnice Patricia Guerrero, se poprvé představí 2. července v pražském Divadle Archa. Jejich projekt „OLOR A TIERRA – VŮNĚ ZEMĚ“ je poctou krajině a lidem, mezi nimiž uhrančivý zpěvák prožil své dětství, a zároveň i výzvou k představení flamenka v současném světle. Arcángel dokázal očarovat posluchače po celém světě dnes již univerzálním jazykem flamenka. Patricia Guerrero si díky svému talentu a strhujícímu projevu vysloužila nejen řadu ocenění, ale také spolupráci se slavným režisérem Carlosem Saurou. Příznivci festivalu mají jedinečnou příležitost zavzpomínat na její vystoupení v roce 2007, kdy stála na počátku své oslnivé kariéry. Na představení Arcángela a Patricie Guerrero se mohou těšit i návštěvníci závěrečného galakoncertu na nádvoří brněnského hradu Špilberk.

Naučte se tančit i vařit

Vedle koncertního programu nebudou chybět oblíbené taneční lekce flamenka, salsy či tanga. Muzikanti si přijdou na své při lekcích hry na cajón či flamenkovou kytaru a po loňské veleúspěšné premiéře se vrací i kurz španělské kuchyně. Jelikož je hlavním tématem letošního ročníku zpěv, rozhodli se pořadatelé vůbec poprvé zařadit i kurz flamenkového zpěvu. Letošní bohatý doprovodný program zahrnuje také projekce španělské a latinskoamerické kinematografie v kině Art, festivalové fiesty, fotografickou výstavu a mnohé další.

Tanec, hudba, zpěv, gastronomie, fotografická výstava, přednášky, filmová přehlídka a mnohé další, taková bude letošní Ibérica v Brně. Podrobnosti o programu na www.iberica.cz.