Domů Kultura a zábava Igráček zpět ...

Igráček zpět na pultech: Největší zájem je o policisty a pošťáky

0

Cestář, automechanik, zdravotnice, pošťák nebo policista. Na pulty se v září vrátila legendární postavička Igráček – ve stejných tvarech, ale v novém kabátu, kterou mu dali designéři firmy Efko – karton z Nového Veselí.

NOVÉ VESELÍ – „Zájem o Igráčka je veliký, zatím ho ani nestačíme pokrývat. Do konce září chceme postavičku dodat alespoň na 70 procent míst, kde by chtěli Igráčka prodávat. Během prvních čtrnácti dnů přitom řada hračkářství, kde už je Igráček na pultech, zvyšovala objednávku o 130 procent,“ říká jednatel firmy Miroslav Kotík, který si prý obnovením výroby Igráčků splnil sen.

„Igráček je postavička, která u rodičů vyvolává příjemné vzpomínky na dětství, zároveň jsme ho ale komponovali tak, aby se líbil i dnešním dětem. Přidali jsme otočné zápěstí a vyměnili materiál i barvy,“ popisuje Kotík. Jednoduchý tvar Igráčkovi ale zůstal. „V jednoduchosti je krása. Obzvlášť v hračkách, protože neubírá dětem na představivosti,“ dodává.

Igráčkova cesta na pulty hračkářství přitom trvala více než pět let. Nejdříve bylo zapotřebí odkoupit od společnosti All Toys majetek zkrachovalé firmy IGRA a vyřešit práva na výrobu. Veškeré formy na lisování postaviček se pak musely rozebrat, vyzkoušet a opravit. „V první etapě jsme investovali asi deset milionů korun. Forma na výroba jednoho dílku, ať už je to ruka nebo kufřík Igráčka, stojí asi tři sta tisíc korun. Každá inovace musí být hodně dobře promyšlená,“ tvrdí Kotík.

Původní profese, které Igráček představoval, zůstávají. Nové je ale prostředí i výbava postaviček – rentgen, počítač nebo automobil posouvají Igráčka do 21. století. Připravují se ale také postavičky se současnými zájmy, Igráček bude například brzy jezdit na skateboardu. Zatím mají zákazníci největší zájem o policisty. „To jsme očekávali, příslušnici VB byli nejoblíbenějšími Igráčky už za minulé éry. Překvapili nás ale pošťáci, kteří z pultů mizí téměř stejně rychle,“ říká Kotík.

Žádné komentáře

Napište komentář