Domů Kultura a zábava Krásný večer ...

Krásný večer s Magnus Regio si hosté užili. Radovat se z něj budou i lidé s nemocí motýlích křídel

Galavečer Magnus Regio

Pátek 14. listopadu se v Brně nesl ve slavnostním duchu. V Mahenově divadle se sešli přátelé společnosti Magnus Regio, vydavatele Moravského hospodářství, aby zhlédli skvělé představení Králova řeč, ale i vyhlášení výsledků soutěže „Nejkrásnější obecní úřad či radnice“ a předání benefičního daru sto tisíc korun sdružení DEBRA ČR, které zvyšuje kvalitu života lidem trpícím vrozeným onemocněním EB, takzvanou nemocí motýlích křídel.

Dříve než opanovali jeviště Mahenova divadla Ladislav Frej jako logoped Lionel Logue a Martin Sláma v roli Bertieho, koktavého vévody z Yorku a budoucího anglického krále Jiřího VI, vstoupila na prkna, která znamenají svět, jednatelka společnosti Magnus Regio Magda Slaninová a Kamil Ouška, statutární ředitel společnosti Europe Easy Energy, generálního partnera Galavečera. Společně předali šek na sto tisíc korun zástupkyni ředitelky občanského sdružení DEBRA ČR Ladě Dlapkové. „Lidé trpící onemocněním EB mají kůži křehkou jako motýlí křídla. Jsou ale nesmírně vděční za jakékoliv vstřícné gesto a pomoc,“ poděkovala Dlapková a dodala, že dar pomůže zajistit nemocným týdenní ozdravný pobyt.

Moderátor Ondřej Blaho, který provázel hosty celým večerem, zároveň prozradil, že se nejedná o první benefiční dar společnosti Magnus Regio. Za pět let svého působení na trhu už firma na charitativní účely věnovala úctyhodných čtyři sta tisíc korun. „Bez našich partnerů bychom to ale nedokázali,“ usmála se jednatelka společnosti Magda Slaninová, která na jevišti přijala pugét padesáti růží k důležitému životnímu jubileu a oslavila tak spolu s hosty narozeniny.

Zahájení Galavečera provázela ale i další kulatá čísla. Jednalo se například o již čtyřicátou akci v režii Magnus Regia, které kromě vydávání dvouměsíčníku Moravské hospodářství pořádá také nejrůznější konference, business snídaně a golfové turnaje.

Ještě než se v sále setmělo a nad hledištěm zazněl zadrhávaný projev vévody z Yorku, dozvěděli se hosté také, kdo z desítky finalistů soutěže Moravského hospodářství „Nejkrásnější obecní úřad či radnice“ stanul na pomyslných stupních vítězů. Oceněné, kteří uspěli v konkurenci více než sedmdesáti obecních úřadů a radnic, pozval na jeviště šéfredaktor Moravského hospodářství Jan Pacas, který poděkoval jak porotě, tak všem zúčastněným městům a obcím. Z rukou hostesek pak vítězové převzali kromě ozdobných gravírovaných plaket také elektroniku, lahve kvalitního vína a poukazy na bezplatnou účast na konferencích Magnus Regia v roce 2015.

Vítězové soutěže „Nejkrásnější obecní úřad či radnice“

1. místo – Prostějov

2. místo – Hostinné

3. místo – Police nad Metují

Ocenění poroty – Pustá Polom

Poté už ale večer patřil hercům činohry Mahenova divadla, kteří pro přátele Magnus Regia ztvárnili hru Davida Seidlera v režii Martina Stropnického Králova řeč. „Při výběru představení měli pořadatelé šťastnou ruku, protože zvolili nejoblíbenější kus našeho divadla,“ uvedl ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser. Jeho slova potvrdili i nadšení hosté, kteří se hercům odměnili bouřlivým potleskem vestoje. Spolu s herci se pak mohli potkat a seznámit při občerstvení po představení.

Nic z toho by se ale neodehrálo bez velké pomoci obchodních partnerů, firem a samotných hostů. Za Vaši ochotu, finanční příspěvky i zakoupené vstupenky Vám patří veliký dík celého týmu Magnus Regia.

Galavečer Magnus Regio

Všem obchodním partnerům i hostům děkuje tým Magnus Regia a Moravského hospodářství.